Naga MarketsEPIC VR – twórca technologii i aplikacji VR (wirtualna rzeczywistość) i AR (rozszerzona rzeczywistość) dywersyfikuje działalności i koncentruje core business wokół produkcji gier dedykowanych wirtualnej rzeczywistości. Spółka zapowiada pierwsze autorskie tytuły, których pre-produkcje przedstawi jeszcze w tym roku. Kolejnym krokiem będzie rozpoczęcie procesu przekształcenia w spółkę akcyjną oraz emisja akcji. Środki od inwestorów zostaną przeznaczone na realizację zaplanowanych produkcji gamingowych. Działania te poprzedzą planowany na przełom 2021/2022 debiut spółki na rynku NewConnect.

Na przełomie 2021/2022 spółka planuję debiut na NewConnect

EPIC VR działa na rynku od 2013 roku. Spółka dostarcza szyte na miarę rozwiązania dedykowane technologii VR oraz AR m.in. dla przemysłu, branży ubezpieczeniowej, logistycznej, czy szkoleniowej. EPIC VR współpracuje także z firmami farmaceutycznymi oraz wyższymi uczelniami. Kilka miesięcy temu, spółka podjęła decyzję o rozpoczęciu działalności w segmencie gier wideo. Studio zajmie się produkcją autorskich projektów na urządzenia VR. Firma nie wyklucza również działalności w zakresie portowania gier na zlecenie zewnętrznych partnerów.

Te artykuły również Cię zainteresują

– Nasze wieloletnie doświadczenie i realizacja projektów biznesowych daje nam stabilne źródło przychodów, dzięki czemu możemy realizować kolejny krok w rozwoju naszej spółki. W ostatnich latach jednym z najszybciej rozwijających się segmentów polskiej gospodarki są gry wideo, co widać także w odniesieniu do gier dedykowanych stricte wirtualnej rzeczywistości. Prognozy pokazują, że w najbliższych latach rynek ten czeka duża fala wzrostów, chcemy w niej uczestniczyć – mówi Adrian Łapczyński, prezes zarządu EPIC VR.

EPIC VR w pierwszej kolejności stworzy gry VR kompatybilne z większością gogli oraz produkcji mobilnych, dedykowanych m.in. na gogle Oculus Quest i Oculus Quest 2 oraz VR PC (HTC, Valve, Oculus, Pimax). Docelowo produkcje spółki będą dostępne również dla użytkowników na platformach konsolowych – Xbox, PlayStation VR, czy Nintendo Switch. – Działamy na rynku VR od wielu lat, przez co bardzo dobrze poznaliśmy ten segment i doskonale wiemy co się sprawdza w tej technologii i co lubią użytkownicy gogli VR. Jesteśmy gotowi, by realizować autorskie gry, które dostarczą graczom wysoki poziom rozrywki i przysporzą im wiele radości – dodaje Adrian Łapczyński.

Z uwagi na współpracę z Arts Alliance oraz Grupą PlayWay, EPIC VR będzie realizowało także gry z gatunku symulatorów z fabułą dla gracza. Wkrótce spółka poda więcej informacji na ten temat.

EPIC VR ma już na swoim koncie gry VR. Mowa m.in. o FP Shooter – Metro VR (pierwszoosobowej strzelance wykonanej w technologii VR). Zespół stworzył również wiele gier VR na zlecenie partnerów biznesowych. Warto tutaj wspomnieć m.in. projekcie Stock Amundsen Vodka VR, w której użytkownicy rywalizują ze sobą wspinając się na szczyt góry. Rozwiązanie EPIC VR wspierało także komunikację marketingową marki Stock Polska. Innym ciekawym projektem jest szkoleniowa gra VR z zakresu cyberbezpieczeństwa zrealizowana dla znanej spółki z branży ubezpieczeniowej.

Spółka jest także twórcą rozwiązań szkoleniowych VR. Ostatnio zrealizowane zlecenie dotyczy zaawansowanego systemu szkoleniowego VR dla Velvet Care, który pomoże skrócić czas przezbrojeń na linii produkcyjnej. EPIC VR ma także na swoim koncie rozwiązania marketingowe VR, takie jakL: Smart City VR Aby Dhabi, Nasivin VR Space Experience czy Phoenix Contact VR game.

– Nasze rozwiązania w dziedzinie wykorzystania technologii VR i AR wielokrotnie pomogły partnerom biznesowym usprawnić ich działalność. Dzięki temu produkty EPIC VR zyskały uznanie wielu znanych globalnych marek. Liczymy, że rozwój kolejnego obszaru naszych działań, tym razem zwianych z produkcją gier VR opartych na własnym IP, pozwoli nam osiągnąć nowe sukcesy oraz zdobyć nowych odbiorców naszych usług – dodaje.
W przyszłym roku EPIC VR rozpocznie procedurę przekształcenia w spółkę akcyjną. W następnej kolejności planuje emisje akcji. Na przełomie 2021/2022 roku spółka chce zadebiutować na rynku NewConnect. Do tego czasu chce mieć swoim portfolio produkcyjnych kilka zrealizowanych produkcji.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułScope Ratings przyznała GTC rating inwestycyjny BBB-, perspektywa stabilna
Następny artykułDonald Trump eskaluje napięcia handlowe z Chinami na koniec prezydentury?
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here