Naga MarketsEpic Games zarzuca Apple praktyki monopolistyczne i kieruje sprawę do sąduEpic Games, producent gier wideo, zdecydował się na wejście na drogę sądową w związku z decyzją Apple o usunięciu Fortnite z AppStore. Przedstawiciele firmy twierdzą, że blokada może oznaczać kłopoty dla wszystkich producentów gier opartych na silniku graficznym Unreal Engine.

  • Według Timothiego Sweeneya, z Fortnite na iOS korzysta 350 milionów użytkowników.
  • Apple zablokuje wszystkie narzędzia deweloperskie pracowników Epic Games.
  • Epic Games rozpoczęło kampanie krytykującą działania Apple.  

Zdecydowane działania Apple

Prezes Epic Games Timothy Sweeney twierdzi, że działania Apple odbiorą 350 milionom użytkowników możliwość pobierania aktualizacji niezbędnych do korzystania z gry.

Działania Apple zniszczą Fortnite dla milionów istniejących graczy. Ponieważ użytkownicy iOS nie mogą już aktualizować gry, nie będą mogli grać w Fortnite z większością innych graczy, którzy będą mieli dostęp do aktualnej wersji na innych platformach, takich jak komputery PC. – stwierdził Sweeney.

Według Epic Dames, Apple zapowiedziało usunięcie wszystkich kont deweloperskich należących do producenta Fortnite, a także zablokowanie narzędzi do rozwoju aplikacji na iOS.

Apple usunęła Fortnite z App Store i poinformowała Epic, że w piątek, 28 sierpnia, zamknie wszystkie konta deweloperskie i odetnie Epic od narzędzi programistycznych dla systemów iOS i Mac. Prosimy sąd o powstrzymanie tego działania odwetowego. – czytamy w komunikacie spółki.

Zobacz również: Alan Greenspan: Kryzys COVID-19 stwarza realne zagrożenie dla amerykańskiej dominacji

Kłopoty użytkowników Unreal Engine 

W pozwie Epic Games argumentuje, że ruch Apple może działać na niekorzyść wielu producentów, których zaufanie będzie ciężko odzyskać.

Skutki będą odczuwalne nie tylko w grach wideo, ale także u deweloperów, którzy korzystają z silnika Unreal Engine w produktach Apple w wielu dziedzinach. Wynikający z tego wpływ na funkcjonowanie silnika Unreal Engine oraz zaufanie, jakim darzą go programiści, nie może zostać naprawiony za pomocą środków finansowych. – podkreśla Epic Games.

Konflikt Epic Games z Apple rozpoczął się w piątek, kiedy to aktualizacja wprowadziła możliwość zakupu przedmiotów w Fortnite za pomocą karty kredytowej, co było niezgodne z regulaminem AppStore. Już w ciągu kilku godzin aplikacji nie można było pobrać, jednak Epic Games był na to przygotowany i opublikował 30 sekundowy spot zarzucający Apple dążenie do monopolu.

Wykres przedstawiający zmianę ceny akcji Apple w ciągu 5 ostatnich miesięcy, źródło: stooq.pl

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here