Naga MarketsNajpopularniejsza wirtualna waluta Bitcoin (BTC) ponownie wróciła powyżej poziomu 4000 USD. Z kolei kryptowaluta EOS odnotowała 20-procentowy wzrost w ciągu zaledwie 48 godzin. Wszystko za sprawą agencji Weiss Ratings, która wydała swoje rekomendacje dla rynku kryptowalut. Agencje ratingowe cieszą się coraz większą popularnością, gdyż pomagają inwestorom ocenić ryzyko zakupu danego waloru, a zainteresowani mogą w ten sposób poszerzać swoje horyzonty inwestycyjne o instrumenty, które nie obejmuje ich własna analiza.


EOS z najwyższym ratingiem spośród najpopularniejszych kryptowalut

eosRaport z ocenami ratingowymi agencji Weissa Ratings dał o sobie znać głównemu rywalowi EOS – Ethereum. EOS wzrósł o prawie 20% w ciągu ostatnich 48 godzin, co pozwoliło mu zdobyć czwarte miejsce pod względem wielkości kapitalizacji wyprzedzając tym samym Litecoina.

 

EOS wzrasta o 20%, Bitcoin powyżej $4000 - przyczyną wysoka ocena ratingowa
coinpaprika.com

Wzrost ten pozwolił na dotarcie notowaniom EOS do poziomu 4,28 USD, gdzie znajduje się tegoroczny szczyt. Tym samym kapitalizacja rynkowa EOS ponownie przekroczyła poziom 4 miliardów dolarów.

EOS wzrasta o 20%, Bitcoin powyżej $4000 - przyczyną wysoka ocena ratingowa
Kurs EOS. Źródło: coinpaprika.com

Raport z ocenami przypisuje litery kryptowalutom jako stopnie, oceniając ich umiejętność adopcji i poziomu technologii. EOS otrzymał wysoką ocenę w postaci „A” i „A-”. Z kolei Bitcoin otrzymał oceny „A” oraz „C+” po docenieniu przez firmę Weiss ulepszenia jego infrastruktury m.in. Lightning Network, podobnie w przypadku XRP Ripple. Cardano otrzymał „A-” ze względu na posiadanie inteligentnego kontraktu, niezależnej polityki monetarnej i zarządzania, podczas gdy wirtualnym walutom tj. Steem, NEO, Zcash, Litecoin i Stellar przyznano rating „B+”.

Znaczny spadek cen na rynku kryptowalut sprawił, że wielu obserwatorów zauważyło spadek użycia i praktycznych zastosowań w całej branży. Nic nie może uciec od prawdy. Wiodące kryptowaluty cieszą się obecnie trzykrotnie większą ilością transakcji wśród użytkowników niż na początku 2018 r. Przepustowość i bezpieczeństwo sieci w branży uległy znacznej poprawie. Ta kombinacja niższych cen i lepszych podstaw oferuje nowe możliwości inwestorom pod warunkiem, że mogą sobie pozwolić na ryzyko, uniknąć niepewnych kryptowalut i zainwestować w najlepsze – napisali autorzy raportu.

Zobacz również: Mining kryptowalut wróci do łask. Bitfarms zamierza zainwestować $20 mlntokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here