Naga MarketsEOS: czy kryptowaluta ma dobre perspektywy na najbliższe lata?EOS to zdecentralizowana platforma oparta na łańcuchach blokowych, która umożliwia tworzenie zdecentralizowanych aplikacji (dApps). Istnieje od kilku lat i jak każdy inny projekt krypto, który skupia się na rozwoju, a nie na płatnościach – inspirowany jest Ethereum.

EOS i jego znaczenie dla branży krypto

Jednak celem EOS jest bycie lepszym, szybszym, bardziej skalowalnym oraz dostarczanie większych i bardziej zaawansowanych usług, co czyni go rywalem Ethereum.

Te artykuły również Cię zainteresują
Projekt rozpoczął się ICO, które trwało od 26 czerwca 2017 roku do 1 czerwca 2018 roku. Na tamten czas, był to najdłuższy ICO w historii, ale także jeden z najbardziej udanych. Po jego zakończeniu, EOS dysponował zebranymi 4,1 mld dolarów, co szybko przyciągnęło uwagę branży do projektu.

Podobnie jak większość projektów ICO, EOS został uruchomiony w sieci Ethereum, z której później migrował po stworzeniu własnego łańcucha blokowego. Niestety, projekt napotkał na wiele problemów, gdy nadszedł czas na jego uruchomienie w sieci mainnet, co przełożyło się na dość sporą krytykę. Po opóźnieniach, sieć Mainnet została wreszcie uruchomiona w połowie czerwca, by dwa dni później trafić do zamrażarki.

Mimo trudnego startu, EOS w końcu zdołał uruchomić całkiem sprawny łańcuch blokowy.

Jak na przestrzeni lat kształtowała się cena EOS?

Po wprowadzeniu na rynek, cena kryptowaluty EOS wynosiła 2,29 USD. Zaledwie w przeciągu doby podwoiła się, osiągając poziom 5,40 USD.

Hossa jednak nie trwała długo, a cena kryptowaluty szybko zaczęła spadać, łamiąc jeden poziom wsparcia za drugim. EOS znalazł swoje wsparcie dopiero na poziomie 0,59 USD, które pozostało utrzymane aż do końca października 2017 roku. Dopiero gdy rozpoczęły się wzrosty na szerokim rynku, EOS rozpoczął rajd w górę, osiągając 13 stycznia 2018 roku szczyt na poziomie 16,39 dolarów.

Jednakże, podczas gdy większość kryptowalut osiągnęła szczyt w pierwszej połowie stycznia lub nieznacznie wcześniej, najlepszy czas dla EOS nadszedł dopiero w kwietniu 2018 roku. Wtedy też, po wcześniejszej wyprzedaży na rynku, rozpoczęła się krótka hossa, która według wielu miała zakończyć tak zwaną “krypto-zimę”.

Z historii wiemy, że był to tylko chwilowy zryw, a w maju 2018 roku ponownie wróciliśmy do spadków. Ale przez te kilka tygodni cena EOS ponownie wzrosła, pobijając swój poprzedni rekord i ustalając nowy szczyt w wysokości 22,89 dolarów. Od tamtej pory cena kryptowaluty nie zbliżyła się do tego poziomu.

Po tej drugiej fali wzrostów EOS ponownie spadał, na krótko zatrzymując się na poszczególnych wsparciach, notując finalnie 7 grudnia 2018 roku nowe dno w wysokości 1,86 dolarów. W 2019 roku wartość EOS powoli rosła, choć wzrost został zniesiony w drugiej połowie roku, powracając do przedziału notowań pomiędzy 2 a 2,8 USD.

Cena EOS konsolidowała przed długi okres w tym zakresie, z wyjątkiem trzech przypadków w 2020 roku. Pierwszy z nich miał miejsce w okresie od połowy stycznia do połowy lutego, kiedy to w ramach hossy szerokiego rynku krypto, cena wzrosła do 5,35 USD. Drugi raz miał miejsce w sierpniu ubiegłego roku, kiedy to cena osiągnęła poziom 3,7 dolarów. Trzeci raz dzieje się właśnie teraz, kiedy cały rynek żyje wzrostami Bitcoina (BTC).

EOS w odróżnieniu do BTC jest daleki od swojego własnego rekordu, oscylując w okolicach poziomu niespełna 4 dol.

Capitalcom

Prognoza cen EOS 2021: czego można oczekiwać od EOS w przyszłości?

Według TradingBeasts, cena EOS w grudniu 2020 r. osiągnie maksymalnie 3,4 USD, po czym według serwisu spadnie do średnio 2,7 USD.

W styczniu 2021 roku, cena kryptowaluty pozostanie na tym samym poziomie, a później nastąpi powolny, ale stały wzrost, przy czym moneta może osiągnąć szczyt w okolicach 3,9 USD w grudniu przyszłego 2021 roku. Serwis przewiduje, że EOS osiągnie poziom 4,07 USD w grudniu 2022 roku, a następnie 5,03 USD w grudniu 2023 roku.

Wallet Investor spodziewa się również, że cena waluty wzrośnie na początku 2021 roku, chociaż ich prognoza cen EOS zakłada, że w drugiej połowie roku nastąpi krach cenowy. Wydarzenie to potencjalnie doprowadzi do spadku ceny EOS do 1,2 USD w przeciągu roku.

W przypadku CryptoGround, prognoza dla EOS jest znacznie bardziej bycza. Powołując się na słowa przedstawicieli portalu, wartość cyfrowej waluty będzie rosnąć, a jej wartość osiągnie 4,17 USD w ciągu sześciu miesięcy, 4,7 USD w przeciągu roku i 21,4 USD do grudnia 2025 roku.

Spośród wszystkich przedstawionych prognoz, to ta przedstawiona przez WalletInvestor wydaje się być najbardziej prawdopodobna, ponieważ EOS prawdopodobnie nadal będzie powoli podążać za kryptowalutową hossą. Jednakże, sądząc po zachowaniu z przeszłości, cyfrowa waluta prawdopodobnie wpadnie w silną korektę po zakończeniu wzrostów – prawdopodobnie do sugerowanych poziomów.

Pełna treść analizy Capital.com dostępna jest w tym miejscu.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dolara | grupa lotos akcje | akcje orlen | giełda forum | lotos gpw |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here