Naga MarketsEon (EOAN.DE na platformie xStation5) to jeden z największych niemieckich koncernów energetycznych. Spółka w ostatnich latach mocno odczuła konkurencję ze strony producentów odnawialnych źródeł energii, którzy są wspierani subsydiami ze strony federalnego rządu. Niemniej w ostatnim czasie doszło do wyraźnego odbicia notowań koncernu, co może dawać nadzieje na wytworzenie się trendu wzrostowego.


Notowania spółki od dołków z listopada ubiegłego roku zyskały około 2,30 EUR. Niemniej i tak doszło do pokaźnego cofnięcia od szczytów z drugiej połowy czerwca, do czego doszło po re-teście opadającej linii trendu wyprowadzonej z sierpnia 2015 roku. Spadki zostały wyhamowane w okolicy 7,98 EUR, czyli ważnej strefy popytowej, która już w latach 2015-2016 służyła za kluczowe wsparcie.

Czwartkowa świeca, choć podażowa to zamknęła się z wyraźnym dolnym knotem wskazującym na wzrost aktywności byków. Ten sygnał jest potwierdzany poprzez wzrosty z piątkowej sesji. Ponadto miało już miejsce przecięcie się wznoszących średnich kroczących (tutaj 50-, 75- oraz 150-okresowych), co w połączeniu z udanym re-testem poziomu wsparcia może stanowić interesujący sygnał kupna. Celem dla strony popytowej w takim układzie powinien być ruch w okolicę ostatnich maksimów wypadających przy poziomie 9,17 EUR.

Inwestuj w realizację wzrostów lub spadków popularnych spółek – sprawdź ofertę akcji syntetycznych i czym różnią się od normalnych CFD!

Eon w piątek jest jedną z najlepszych spółek w indeksie DAX. Lepszy sentyment inwestorów wobec akcji koncernu może być spowodowany raportem banku Goldman Sachs, który wskazuje, że niemieckie firmy energetyczne czekają ważne decyzje strategiczne, które mogą owocować fuzjami na rynku.

Wszystkie analizy przygotowywane przez zespół X-Trade Brokers dla portalu Comparic.pl możesz śledzić pod tym linkiem!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here