Naga MarketsEobuwie.pl pozyska 500 mln zł od SoftBank Vision Fund 2CCC Shoes & Bags (CCC S&B), spółka zależna CCC i akcjonariusz większościowy eobuwie.pl, zawarli z SoftBank Vision Fund 2 umowę subskrypcyjną i inwestycyjną, która określa warunki dokonania inwestycji w eobuwie.pl w wysokości 500 mln zł, w drodze objęcia niezabezpieczonych obligacji zamiennych na akcje eobuwie, podało CCC.

Pozyskany kapitał zostanie przeznaczony na przyspieszenie rozwoju eobuwie.pl, w tym ekspansję międzynarodową, podano.“Długoterminowym celem eobuwie.pl jest wzmacnianie pozycji europejskiego lidera e-commerce w segmencie obuwia i odzieży. Partnerstwo z SoftBankiem wesprze plany spółki dotyczące dalszej ekspansji na nowych rynkach, uruchomienia nowoczesnych centrów logistycznych poza granicami Polski czy rozwoju nowych usług, takich jak marketplace. Inwestycja w eobuwie.pl potwierdza jego silną pozycję na rynku e-commerce i potencjał do przyszłych wzrostów” – czytamy w komunikacie.

SoftBank, zgodnie z warunkami podpisanej umowy z Grupą CCC, zainwestuje w eobuwie.pl poprzez objęcie obligacji zamiennych. Zostaną one skonwertowane na akcje eobuwie.pl w momencie lub przed debiutem giełdowym spółki, co jest planowane w perspektywie 12-24 miesięcy, podkreślono.

W ramach nawiązanej współpracy do rady nadzorczej eobuwie.pl dołączy dyrektor inwestycyjny w SoftBank Investment Advisers Karol Niewiadomski.

“Transakcja zapewni właściwy poziom finansowania biznesplanu eobuwie.pl, pozwalającego na przyśpieszenie ekspansji i wzmocnienie fundamentów spółki. Jednocześnie konkluduje to komunikowany wcześniej proces przebudowy oraz wzmocnienia struktury własnościowej eobuwie.pl, poprzedzający przeprowadzenie IPO spółki” – podsumowano.

Eobuwie.pl – z Grupy CCC – jest liderem rynku sprzedaży obuwia i akcesoriów online w Europie Środkowo-Wschodniej, oferującym ponad 170 tys. produktów od ponad 580 marek. Spółka działa obecnie na 16 europejskich rynkach. Rozwija także własny e-commerce z modą premium – Modivo.

Grupa CCC jest liderem polskiego rynku sprzedaży detalicznej obuwia i jednym z największych jego producentów w Polsce. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2004 roku. W roku obrotowym rozpoczynającym się 1 stycznia 2020 r. i zakończonym 31 stycznia 2021 r. spółka odnotowała 5,64 mld zł skonsolidowanych przychodów.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcje benefit | co znaczy blik | kurs cd projekt | index dow jones | kurs liry tureckiej | kurs comarch | plus500 |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here