Naga MarketspgePolish Enterprise Fund VI, fundusz private equity zarządzany przez Enterprise Investors, sprzedał farmę wiatrową Skoczykłody na rzez PGE Energia Odnawialna – spółki zależnej Polskiej Grupy Energetycznej. Wartość transakcji (enterprise value) wyniosła 50 mln euro, podał fundusz.

Enterprise Investors sprzedał farmę wiatrową Skoczykłody na rzez PGE Energia Odnawialna

“Bardzo się cieszymy, że sprzedając farmę wiatrową Skoczykłody grupie PGE wnosimy swój wkład w zieloną transformację polskiej energetyki. Jesteśmy jednym z pionierów OZE w kraju, a należące do nas Wento, które aktualnie pracuje nad projektami o łącznej mocy blisko 700 MW, jest w ścisłej czołówce deweloperów projektów solarnych w Polsce” – powiedział partner zarządzający w Enterprise Investors odpowiedzialny za inwestycję Michał Rusiecki, cytowany w komunikacie.

Farma Wiatrowa Skoczykłody o łącznej mocy zainstalowanej 36 MW znajduje się w powiecie skierniewickim, w pobliżu Rawy Mazowieckiej. Została wybudowana pod koniec 2015 r. przez należącą do holdingu Wento spółkę Eco Power.

Te artykuły również Cię zainteresują

Grupa PGE wytwarza 41% produkcji netto energii elektrycznej w Polsce, a jej udział w rynku ciepła wynosi 18%. Grupa szacuje swój udział w rynku energii ze źródeł odnawialnych na 10%. Na obszarze dystrybucyjnym wielkości ok. 123 tys. km2 PGE obsługuje 5,5 mln klientów. Jej udział rynkowy pod względem wolumenu dystrybuowanej energii elektrycznej wynosi 25% a sprzedaży do odbiorców końcowych – 33%. Spółka jest notowana na GPW od 2009 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here