Naga MarketsEnter Air - we flocie pojawiły się dwa nowe samoloty Enter Air, lider rynku turystycznego w Polsce, zwiększył flotę o dwa kolejne Boeingi 737-800. W sezonie Lato 2021 przewoźnik będzie wykonywał loty na 26 samolotach.

Enter Air zwiększył flotę o dwa kolejne Boeingi 737-800

Pozyskanie nowych samolotów to odpowiedź na duży popyt ze strony touroperatorów i zwiększoną aktywność turystów po długim oczekiwaniu na upragnione wakacje. Na początku roku sytuacja na rynku była jeszcze zbyt niepewna i nie byliśmy w stanie dobrać większej liczby samolotów, ponieważ zabrakłoby czasu na dostawę przed sezonem. Mieliśmy niezrealizowane zamówienia z poprzedniego roku i dlatego udało nam się powiększyć flotę o dwa samoloty skonfigurowane w taki sam sposób jak reszta floty. Ostatnio dostajemy coraz więcej zapytań z całej Europy o dostępność samolotów, co świadczy o dużej dynamice powrotu do latania, a rynek nisko kosztowych przelotów czarterowych jest tu niekwestionowanym lideremmówi Grzegorz Polaniecki, członek zarządu i dyrektor generalny Enter AirFlota Enter Air składa się aktualnie z 24 samolotów Boeing 737-800 i dwóch Boeingów 737 MAX 8, co oznacza że w sezonie Lato 2021 Enter Air będzie wykonywał operacje lotnicze na 26 samolotach, czyli o jednym więcej w porównaniu do 25 maszyn latających w sezonie Lato 2019.

Pierwszy z nowych samolotów, o rejestracjach SP-ESK, w ostatnim czasie zakończył niezbędne przeglądy, a pierwszy operacyjny lot w Enter Air wykonał 3 lipca z Katowic do Larnaki. Z kolei we wtorek 20 lipca do Polski przyleciała maszyna o rejestracji SP-ESI która przez ostatnie kilka miesięcy była przygotowana do finalnej dostawy w bazie technicznej na południu Francji. Jej wdrożenie do latania nastąpi w najbliższym czasie.

Pod koniec czerwca, czyli tuż przed szczytem sezonu odebraliśmy samolot, który był już w polskim rejestrze, ale musieliśmy go dostosować do naszych standardów technicznych, konfiguracji i dokumentacji, co okazało się bardzo pracochłonnym procesem i zajęło dostawcy ponad 7 miesięcy. Redukując dalsze opóźnienie w dostawie zdecydowaliśmy o niemalowaniu samolotu w nasze barwy na sezon Lato 2021. Wykonamy to dopiero po jego zakończeniu. Maszyna wykonuje już loty w ramach zakontraktowanego na sezon letni programu. Drugi samolot miał do nas dotrzeć już 14 miesięcy temu, ale dostawę wstrzymaliśmy przez ograniczenia związane z pandemią. Obie maszyny zostały pozyskane na zasadzie leasingu operacyjnego – mówi Mariusz Olechno, członek zarządu i dyrektor techniczny Enter Air.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcje mercator | cd projekt notowania | kurs korony norweskiej | biomed lub akcje | orlen notowania | kurs orlen | gbp online |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here