Naga MarketsEnter Air miał 34,37 mln zł zysku netto, 11,33 mln zł EBIT w III kw. 2020 r.Enter Air odnotował 34,37 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2020 r. wobec 59,54 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Zysk operacyjny wyniósł 11,33 mln zł wobec 149,03 mln zł zysku rok wcześniej.

Te artykuły również Cię zainteresują
Enter Air w stabilnej sytuacji

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 189,26 mln zł w III kw. 2020 r. wobec 710,54 mln zł rok wcześniej.

W I-III kw. 2020 r. spółka miała 98,69 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w porównaniu z 104,47 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 416,97 mln zł w porównaniu z 1 343,56 mln zł rok wcześniej.

“Za nami bezprecedensowy sezon wakacyjny w branży lotniczej. Wszystkie firmy działające na rynku, linie lotnicze i touroperatorzy zostały dotkliwie poszkodowane przez ograniczenia w lataniu w czasie pandemii. Skalę strat można oszacować, patrząc na pierwszy kwartał, który zapowiadał najlepszy rok w historii. Niestety, drugi kwartał zakończył się całkowitym zakazem latania dla Enter Air w Polsce. Mogliśmy latać jedynie za granicą. Natychmiast musieliśmy wdrożyć procedury kryzysowe by minimalizować straty. Szybkie dopasowanie firmy do warunków kryzysowych pozwoliło nam na zachowanie stabilnej pozycji gotówkowej i w tych trudnych warunkach w jakich obecnie funkcjonujemy uważamy wyniki trzeciego kwartału za dobre. W samym trzecim kwartale mieliśmy ponad 34 mln zł zysku, ale odrobienie straty z okresu ‘lockdownu’ nie było możliwe. Nasz model biznesowy pokazał niesamowitą odporność na zawirowania, nawet tak wielkie jak te których obecnie doświadczamy” – powiedział członek zarządu Grzegorz Polaniecki, cytowany w komunikacie.

Po wznowieniu działalności na początku III kw. 2020 r. Enter Air wykonywał w miesiącach wakacyjnych działalność na poziomie około 30% programu handlowego z 2019 r.

Wpływ na raportowane przez grupę wyniki mały także różnice kursowe o charakterze czysto księgowym, które nie są skutkiem zawieranych transakcji i nie wpływają tym samym na bieżącą działalność spółki. Po oczyszczeniu wyników z różnic kursowych Enter Air miał 90,8 mln zł straty netto w I-III kw., podano także.

W ujęciu jednostkowym zysk netto w I-III kw. 2020 r. wyniósł 5,89 mln zł wobec 24,3 mln zł zysku rok wcześniej.

Enter Air jest notowany na GPW od 2015 roku. Przewoźnik posiada pięć stałych baz operacyjnych w Warszawie, Katowicach, Poznaniu, Wrocławiu i Paryżu oraz kilka baz sezonowych, m.in. w Londynie, Madrycie, Pradze i Tel Awiwie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here