Naga MarketsEnergiale coraz bliżej budowy samowystarczalnego energetycznie osiedla Energiale (notowana na rynku NewConnect pod nazwą Devoran), tworząca projekt samowystarczalnych energetycznie i bezemisyjnych nieruchomości mieszkalnych w technologii modułowej, złożyła w ubiegłym tygodniu wniosek o pozwolenie na budowę pierwszej w pełni samowystarczalnej energetycznie inwestycji na obszarze zachodnich Mazur w miejscowości Zalewo.

Energiale czeka na pozwolenie na budowę pierwszej w pełni samowystarczalnej energetycznie inwestycji

W pierwszym etapie „zielonej inwestycji” firma zamierza wybudować dwanaście domów jednorodzinnych.

Te artykuły również Cię zainteresują
Energiale dąży do wybudowania w pełni funkcjonalnego i samowystarczalnego energetycznie osiedla domów jednorodzinnych. Domy wyposażone będą w system fotowoltaiczny, stację ładowania pojazdów elektrycznych, pompę ciepła oraz magazyn energii.  Dzięki opracowaniu unikalnej technologii budowy, postawienie jednego budynku będzie trwać około jednego miesiąca.

Innowacyjna konfiguracja zaproponowana przez zespół specjalistów i ekspertów całkowicie zaspokoi zapotrzebowanie energetyczne domowników, a dodatkowe nadwyżki produkcyjne będą magazynowane w celu późniejszego wykorzystania.

– Przez ostatnie lata staraliśmy się opracować technologię, która pozwoli na szybką i tanią budowę domów napędzanych zieloną energią. Sprawna praca i konsekwentne dążenie do osiągniecia celu pozwoliło na wdrożenie pomysłów w życie. Póki co, czekamy na wbicie pierwszej łopaty, jednak nasze przeczucia są pozytywne. Mamy nadzieję, że z biegiem czasu zainteresowanie klientów indywidualnych będzie coraz większe, a nam uda się zbudować bezemisyjne osiedle domów jednorodzinnych. Konsekwentnie realizujemy naszą strategie rozwoju, co w niedługim okresie ma przynieść wzrost wartości Spółki. – mówi Wojciech Mazurkiewicz, Prezes Energiale.

Projekt domów na obszarze zachodnich Mazur jest pierwszym tak dużym przedsięwzięciem Spółki. W pierwszym etapie inwestycji zostanie wybudowane dwanaście domów. Docelowo osiedle ma składać się z kilkudziesięciu domów. Miejscowość Zalewo znajduje się w powiacie ostródzkim, blisko drogi szybkiego ruchu łączącej Trójmiasto i Stolicę Polski.

– Zależy nam, aby budownictwo jednorodzinne nie tylko kształtowało komfort mieszkańców, ale również było tworzone w harmonii z przyrodą, dlatego też zdecydowaliśmy się na budowę osiedla w tym miejscu. Nasze osiedla tworzą unikatową, samowystarczalną zieloną enklawę, dzięki czemu każdy mieszkaniec znajdzie dla siebie przestrzeń pozwalającą na pracę lub odpoczynek z dala
od codziennych problemów dużych miast
– dodaje Wojciech Mazurkiewicz.

Pod koniec września ubiegłego roku firma ogłosiła nową strategię rozwoju na lata 2020-2030 zakładającą poszerzenie swojej działalności podstawowej i dokonanie zwrotu ku Odnawialnym Źródłom Energii. Jednym filarów nowej strategii jest kierunek EnergialeHOME, w realizację, której wpisuje się wybudowanie osiedla w miejscowości Zalewo.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: analizy | gielda komentarze | kurs cdr | kurs złotego wykres | wartość pln |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here