Naga MarketsBitcoin (BTC) powinien być wydobywany przy pomocy gazu ziemnego - twierdzi senator Ted Cruz8 października przemawiając podczas konferencji Texas Blockchain Summit, senator Ted Cruz zapewnił, że istnienie sieci Bitcoin może pomóc w optymalizacji procesu wydobycia ropy naftowej. Senator stwierdził, że jest to ogromna szansa, aby uchwycić wydobywający się gaz i wykorzystać go do produkcji energii potrzebnej do zasilenia sieci BTC.

  • Bitcoin: Ted Cruz uważa, że USA zamiast spalania gazu powstałego przy wydobyciu ropy, powinno wykorzystywać go do wydobywania BTC
  • Senator zauważył, że kryptowaluta może być używana do przechwytywania niewykorzystanej energii na całym świecie
  • Salwador niedawno ogłosił plany wspieranego przez państwo projektu wydobycia Bitcoina zasilanego energią odnawialną
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Bitcoin pomoże odnawialnym źródłom energii?

Zgodnie z transkrypcją rozmowy udostępnioną w mediach społecznościowych przez założyciela Coin Metrics, Nica Cartera, Cruz zauważył, że połowa gazu ziemnego spalanego w procesie wydobycia ropy naftowej ma miejsce w zachodnim Teksasie.– Gaz jest marnowany, ponieważ w regionie wydobycia nie ma infrastruktury, która pozwoliłaby go sensownie spożytkować – zauważył senator Ted Cruz.

– Skoro gaz i tak się marnuje, to użyjmy go do wydobycia Bitcoina. W ten sposób przysłużymy się środowisku, a przy tym spożytkujemy te energię w dobrym celu – podkreślił.

Cruz podkreślił również gotowość społeczności skupionej wokół górnictwa Bitcoin do pełnej mobilizacji, stwierdzając, że energia pozyskana w ten sposób może być natychmiast zwrócona do sieci w przypadku nagłej przerwy w dostawie lub niedoboru energii.

– Za pięć lat spodziewam się zobaczyć zupełnie inny świat górnictwa BTC, w którym alternatywne źródła energii odgrywają znaczącą rolę we wzmacnianiu i hartowaniu odporności sieci – skomentował podczas wystąpienia Cruz.

Kryptowaluty pozwolą na gromadzenie nadprogramowej energii

Cruz zauważył, że Bitcoin może być używany do przechwytywania niewykorzystanej energii na całym świecie.

– Jest wiele miejsc na Ziemi, gdzie mocno świeci słońce i wieje wiatr, ale nie ma tam żadnych linii energetycznych, bo nikomu się nie opłaca po tę wolną energię sięgnąć –  argumentował.

invest

– Piękno górnictwa Bitcoina polega na tym, że jeśli tylko możesz połączyć się z Internetem, to możesz bez końca czerpać z odnawialnych źródeł energii w sposób, który w innych okolicznościach byłby niemożliwy – dodał.

Cruz nie jest osamotniony w przekonaniu, że górnictwo kryptowalut może być skutecznym sposobem na pozyskiwanie energii odnawialnej. Salwador, który niedawno oficjalnie przyjął Bitcoina jako pełnoprawny środek płatniczy, ogłosił plany wspieranego przez państwo projektu górnictwa BTC zasilanego energią odnawialną.

Wydobycie cyfrowego aktywa stało się kluczową branżą dla stanu Teksas po majowej rozprawie Chin z przemysłowymi firmami wydobywającymi kryptoaluty na terenie Państwa Środka.

Wielu górników zwróciło się wówczas do Teksasu ze względu na tanie i obfite źródła energii odnawialnej, podczas gdy inni szukali nowego miejsca w Kazachstanie, Norwegii i Kanadzie. A wszystko po to, aby uzyskać dostęp do niedrogiej zielonej energii elektrycznej, pozwalającej na optymalizację wydobycia.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: intercars akcje | biomedlub | pln kurs | forum gielda | jak handlować ropą naftową | lotos kurs | dolar australijski kurs |


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here