Naga MarketsMining BTC staje się coraz mniej opłacalnyRentowność wydobycia kryptowalut zmniejszyła się wraz z rosnącymi kosztami energii oraz sentymentem niedźwiedzia na rynku. W rezultacie zarówno duże i jak małe kopalnie zmuszone są do korzystania z energii odnawialnej w celu obniżenia kosztów miningu.

Kryptowalutowi górnicy próbują obniżyć koszty wydobycia od czasu pojawienia się Bitcoinów. Teraz, ze względu na niekorzystne warunki na rynku kryptowalut, potrzeba ta staje się coraz bardziej paląca.

Rozwiązanie w Słońcu

W związku z wyzwaniami, które stają górnikom na drodze do zysków, niektórzy z nich do swoich działań zaczęli wykorzystywać energię słoneczną. Jeden z użytkownik Reddit,  „cadese” twierdzi, że używa paneli słonecznych by znacznie obniżyć koszty wydobycia. Na portali napisał:
Kopię Bitcoina korzystając z energii słonecznej. Właśnie zainstalowałem panele słoneczne do kontrolowania wydobycia popołudniami. Dzięki temu nie tylko ogrzewam swój dom, ale także zredukowałem koszty wydobycia o 75%.”

Cadese z Reddita to nie kto inny jak Christian Ander, założyciel BTCX, który swoim wiralowym wpisem pochwalił się także na Twitterze:

Panele słoneczne i rozwiązania dla mniejszych górników

Korzystanie z paneli słonecznych staje się bardziej ekonomiczne niż konwencjonalna energia elektryczna. Na przykład Azultec Cube300 stwierdza, że ​​górnicy mogą generować kryptowalutę z możliwością „wykorzystania energii odnawialnej i odzyskania do 72 procent wytworzonego ciepła”.

Zobacz również: Właściciele kryptowalut rzadko wykorzystują je do płatności, pokazuje badanie

Dla mniejszych górników dostępnych jest coraz więcej rozwiązań. Przykładem może być Cryptosolartech, projekt którego głównym celem jest stworzenie największej farmy wydobywającej kryptowaluty za pomocą odnawialnych źródeł energii.

Jak podano na stronie internetowej Cryptosolartech:
Oczekujemy na 3 tysiące specjalistycznych ASIC-ów, które konkurują z dużymi poolami  ze względu na fakt, że mamy najlepszy sprzęt i technologię dostępną obecnie na rynku. Sprzęt jest dostarczany z energią produkowaną przez nasze własne instalacje fotowoltaiczne, które sprawiają, że działalność jest efektywna.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

2 KOMENTARZE

  1. W artykule jest mowa o obniżeniu kosztów wydobycia, a nie o zyskach i odzyskiwaniu kosztów instalacji paneli słonecznych.

  2. Mam instalacje na dachu 6kW. W rok nabija pradu ok 6000kw. Koparka do btc srednio zuzywa ok 1.6kwh. Dziennie zuzywa 38.4 kwh. Czyli roczna produkcja starcza na ok pol roku kopania. Instalacja z uwzglednieniem dotacji kosztowala mnie 22k pln. Gdzie tu zysk z kopania? Bzdurny art.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here