Naga MarketsNotowania Energi, tak jak cały indeks warszawskich blue chipów, rozpoczęły nowy tydzień od wyraźnej luki popytowej, która daje nadzieje na wznowienie trendu wzrostowego, który wyraźnie przygasł w II kwartale tego roku. Ostatni optymizm wśród inwestorów mogło wywołać podpisanie kontraktu na dostawy energii elektrycznej dla spółki PKP Intercity.


Poniedziałkowa sesja przyniosła zdecydowane odbicie, co pozwoliło to na przekreślenie scenariusza korekty spadkowej zwiastowanego przez formację R-G-R. Niemniej wtorek po mocnym otwarciu przyniósł pogorszenie nastrojów. Niemniej, dopóki będzie broniona strefa wypadająca poniżej poziomu 10,50 PLN, to prawdopodobnie obecne cofnięcie będzie oznaczać jedynie realizację zysków, co może stanowić okazję do przyłączenia się do kupujących.

Inwestuj w realizację wzrostów lub spadków popularnych spółek – sprawdź ofertę akcji syntetycznych i czym różnią się od normalnych CFD!

Ponadto doszło do przecięcia się rosnących średnich kroczących (tutaj 8- oraz 21-okresowych). W listopadzie ubiegłego roku był to wyraźny sygnał kupna. Teraz kolejnym celem dla byków powinien być ruch w okolicę 11,40 PLN, czyli szczytów z początku marca.

Umowa Energii na dostawy prądu dla PKP Intercity ma wejść w życie we wrześniu i ma potrwać dwa lata. Grupa Energa to trzeci co do wielkości dostawca energii elektrycznej w Polsce. Ponadto koncern wcześniej w czerwcu ogłosił, iż do 2019 roku chce zbudować największy magazyn energii w kraju.

Wszystkie analizy przygotowywane przez zespół X-Trade Brokers dla portalu Comparic.pl możesz śledzić pod tym linkiem!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here