Naga MarketsNajważniejszym wydarzeniem obecnego tygodnia będą obrady FOMC, tym razem jednak bez konferencji prasowej. Ponadto warto zwrócić uwagę na najnowsze odczyty makroekonomiczne, zwłaszcza na liczne publikacje dynamiki PKB m.in. dla USA. Dodatkowo należy pamiętać o rozpoczynającym się sezonie wynikowym na GPW.


Analiza techniczna

Wykres 1. WIG20 w interwale dziennym. Źródło: Stooq

Ubiegłotygodniowa próba wybicia z krótkoterminowej konsolidacji zakończyła się niepowodzeniem. Po dynamicznych wzrostach na początku tygodnia siła popytu systematycznie się kurczyła, dzięki czemu inicjatywę przejęły niedźwiedzie. W efekcie WIG20 zakończył miniony tydzień na poziomie 2343 pkt. Marazm indeksu największych polskich spółek trwa w najlepsze. Jednak warto pamiętać, że przełamanie oporu w okolicy 2360 pkt to tylko połowa sukcesu. Dopiero wybicie ponad poziom 2420 pkt utworzy przestrzeń do dalszych wzrostów tj. do nowej fali hossy.

Wykres 2. Energa w interwale dziennym. Źródło: Stooq

Tym razem na spółkę tygodnia wybraliśmy Energę, której walory w ciągu ostatnich pięciu dni sesyjnych podrożały o 11,9%. Dynamiczne wzrosty to efekt publikacji nowelizacji ustawy o OZE, która pozytywnie została oceniona przez spółkę oraz inwestorów. Ubiegłotygodniowa dominacja byków doprowadziła do przełamania górnego ograniczenia dotychczasowej konsolidacji na poziomie 11,4 zł, co otwiera de facto drogę do dalszych wzrostów w kierunku oporu na poziomie 13,7 zł. Niemniej warto zwrócić uwagę na wykupione oscylatory techniczne, które niebawem mogą wskazać sygnały sprzedaży. W najbliższym czasie nie można wykluczyć korekty, toteż dla byków najważniejszym aspektem będzie obrona wsparcia na poziomie 11,4 zł.

Autorzy: Zespół Zarządzający MM Prime TFI S.AConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here