Naga MarketsNotowania koncernu Energa w minionych 12 miesiącach zaliczyły spory zjazd w dół. Niemniej jednak w ostatnich tygodniach, tak jak w przypadku całego warszawskiego parkietu, akcje spółki zaliczyły spore odbicie. Pozostaje jednak pytanie, czy ta korekta przełoży się na trwałą zmianę trendu.


We wrześniu oraz w listopadzie notowania koncernu testowały strefę wypadającą przy poziomie 6,90 PLN, który jak dotąd stanowi ich historyczne minima. W obu przypadkach test zakończył się zdecydowanym sukcesem strony popytowej – świece w kształcie pin baru wskazują na siłę byków w tym miejscu, więc to wsparcie powinno być „twardą podłogą” dla ewentualnych spadków.

Od połowy listopada ceny akcji spółki poruszają się wzdłuż dosyć wąskiego kanału wzrostowego – ostatnie dwie sesje potwierdziły wagę jego dolnego ograniczenia, jako doraźnego wsparcia. Dlatego też scenariuszem bazowym na ten moment byłby ruch w stronę strefy oporu wypadającej przy 10 PLN – była ona kilkukrotnie respektowana i jeśli doszłoby do jej wybicia, to stworzyłaby się szansa na przyspieszenie ruchu wzrostowego i zakończenie średnioterminowego trendu spadkowego. Jeśli jednak to podaż przejmie inicjatywę, to w takim przypadku kluczowy będzie wynik testu dolnego ograniczenia kanału oraz ewentualnie dalej historycznych dołków.

Inwestuj w realizację wzrostów lub spadków polskich spółek – sprawdź ofertę akcji syntetycznych i czym różnią się od normalnych CFD!

rnic0vmpbypxszczablj_1482487477679_energaDomy maklerskie są dosyć podzielone w swoich ocenach dalszego potencjału koncernu. DM BZ WBK oraz mBank wydały rekomendacje kupna akcji spółki z odpowiednim celem ustalonym na poziomie 10,20 PLN oraz 9,20 PLN. Natomiast Hatoing Bank utrzymał swój rating dla akcji spółki Energa na poziomie „sprzedaj”. Cena docelowa dla walorów koncernu wg Banku wynosi natomiast 7,75 PLN.

Wszystkie analizy przygotowywane przez zespół X-Trade Brokers dla portalu Comparic.pl możesz śledzić pod tym linkiem!tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here