Naga Marketskurs akcji energaEnerga prowadzi analizy obecnie realizowanej strategii i ogłosi wkrótce zaktualizowane kierunki strategiczne, poinformowali członkowie zarządu.

Energa monitoruje sytuację na rynku

Otoczenie rynkowe, uwarunkowania regulacyjne i klimatyczne, a także zmiana głównego udziałowca determinują potrzebę dokonania rewizji planowanych działań. Obecnie jesteśmy na etapie przeglądu i analizy naszej strategii – powiedział wiceprezes Dominik Wadecki podczas telekonferencji.

Zaznaczył, że Energa nadal planuje kierunkować swoje działania na rozwój sieci dystrybucyjnych, przyłączanie nowych odbiorców i wyzwania związane z obsługą odnawialnych źródeł energii.

W zakresie wytwórczym nasze działania, stosownie do deklaracji naszego głównego udziałowca, będziemy kierunkować na aktywa zero- i niskoemisyjne – dodał Wadecki.

Wiceprezes Marek Kasicki wskazał, że Energa rozmawia ze strategicznymi akcjonariuszem również na temat swojego zaangażowania w Polską Grupę Górniczą (PGG).

Te artykuły również Cię zainteresują

Nowe kierunki będziemy ogłaszać niedługo. Na ten moment nie przesądzamy, jaki to będzie miało wpływ na nasz udział, ale na tym etapie nie przewidujemy dodatkowego zaangażowania w ten podmiot – wskazał Kasicki.

Członkowie zarządu wyjaśnili też, że Energa i Enea nadal prowadzą analizy dotyczące projektu Ostrołęka C, z uwzględnieniem deklaracji PKN Orlen dotyczącej zaangażowania finansowego jedynie w projekt gazowy.

Grupa Energa jest trzecim największym operatorem systemu dystrybucyjnego w zakresie dostarczanej energii i trzecim największym sprzedawcą energii elektrycznej do odbiorców końcowych. Całkowita zainstalowana moc wytwórcza w elektrowniach grupy wynosi ok. 1,34 GW. Jej skonsolidowane przychody wyniosły 10,34 mld zł w 2018 r. Spółka jest notowana na GPW od 2013 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here