Naga Marketskurs akcji energaEnerga Operator – spółka zależna Energi – podpisała czwartą umowę z województwem warmińsko-mazurskim na dofinansowanie projektu budowy i przebudowy infrastruktury elektroenergetycznej sieci SN (średniego napięcia) na terenie olsztyńskiego oddziału, podała spółka. Dotacja unijna wyniesie ponad 4,7 mln zł.

Energa Operator podpisała czwartą umowę na dofinansowanie projektu budowy i przebudowy infrastruktury elektroenergetycznej sieci SN

“Realizacja projektu zwiększy zdolność do przyłączania nowych źródeł wytwarzania energii elektrycznej OZE, w tym przede wszystkim mikroinstalacji, do sieci dystrybucyjnej na szacowanym poziomie 24 MW. Będzie to miało ogromne znaczenie dla ok. 440 tys. mieszkańców gmin oraz 40 tys. działających tu podmiotów gospodarczych” – czytamy w komunikacie.

Te artykuły również Cię zainteresują

Prace obejmą pięć zadań na terenie miast Olsztyn i Elbląg oraz gmin Dźwierzuty, Ostróda i Zalewo. Zaplanowano je na lata 2020-2021.

Projekt został dofinansowany w ramach “Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014–2020, Działania 4.1 Wspieranie wytwarzania i dystrybucji energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych”.

Oddział Energi Operatora w Olsztynie wraz z Biurem Funduszy Unii Europejskiej jest w trakcie opracowywania dokumentów aplikacyjnych w celu złożenia piątego wniosku o dofinansowanie projektu związanego z rozbudową potencjału przyłączania OZE do sieci dystrybucyjnejna terenie działania oddziałów w Olsztynie i Płocku, podano także.

Grupa Energa jest trzecim największym operatorem systemu dystrybucyjnego w zakresie dostarczanej energii i trzecim największym sprzedawcą energii elektrycznej do odbiorców końcowych. Całkowita zainstalowana moc wytwórcza w elektrowniach grupy wynosi ok. 1,34 GW. Od końca kwietnia 2020 r. spółka należy do grupy kapitałowej PKN OrlenConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here