CMC Markets

Bądź na bieżąco z moimi wpisami dotyczącymi spółki Energa?


Zachęcam do przeczytania poprzedniego wpisu (w szczególności ważne są dwa ostatnie akapity), ponieważ poniższa treść będzie kontynuacją wątku.

Energa – spotkałem się ze stwierdzeniem, że trwałą w “tytanowym trendzie”… Ten, kto tak powiedział, chyba nie widział tytanowych trendów, ale nie o to chodzi, żeby sobie wypominać.

Wykres ENG niczym szczególnym się nie wyróżnia. Ładny ruch w górę, bez większych szarpań. Odpowiednio wcześnie zakomunikował nam, że przechodzi w ruch boczny. Ne swojej mojej (sygnaly-at.pl), napisałem swego czasu, że występowanie górnych knotów świec w tym samym przedziale cenowym, tworzy z niego opór (lub analogicznie wsparcie, w zależności o trendu). Zobacz na wykres:

eng

Jadąc autem po drodze widzisz znaki drogowe, chcąc jechać dalej musisz na nie odpowiednio reagować. Tak samo jest z inwestowaniem – posiadasz akcje i widzisz znaki na wykresie (wsparcia, opory, luki) – chcąc zarabiać regularnie – musisz na nie reagować.

A teraz, drogi Czytelniku, odpowiedz sobie na pytanie:

Czy Ty w porę reagujesz, jak widzisz zagrożenie?

To co się stało, w ogóle mnie nie dziwi. Energa i tak dała zarobić, dlatego uważam, że większość inwestorów zaliczy ją do pozytywnych spółek.

Pozdrawiam serdecznie,

Michał Karpeta, sygnaly-at.pl

Zostaw komentarz logując się za pomocą FacebookSTO
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułEUR/AUD – strefa oporu i linia trendu zapowiadają spadki
Następny artykułPodsumowanie wydarzeń makro – wtorek 13 stycznia.
michal_karpeta
Administrator strony s y g n a l y - a t . p l. Doświadczenie na rynku akcji gromadzi od 2007. Miłośnik analizy technicznej, dziennie przeglądający kilkadziesiąt wykresów. Jego sposób analizy jest bardzo prosty: "wyznacza trend, szuka ważnych poziomów cenowych, zagrywa w kierunku trendu". Jako narzędzia wykorzystuje tylko czysty wykres świeczkowy, analizując go za pomocą metod Price Action.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here