Naga MarketsGrupa Energa jest trzecim największym operatorem systemu dystrybucyjnego w zakresie dostarczanej energii i trzecim największym sprzedawcą energii elektrycznej do odbiorców końcowych.

energa

Te artykuły również Cię zainteresują

Notowania spółki nieznacznie drożały podczas poniedziałkowej sesji. Wszelkie wzrosty są ostatnio ograniczane ponownymi wzrostami certyfikatów CO2, które wykazują korelację z krajowym sektorem energetycznym. Spoglądając na wykres, widać że niedawno kurs wykonał niewielka korektę, która zatrzymała się już na linii trendu. Szybki zwrot na południe sugeruje, że niebawem może dojść do testowania ostatniego minimum. Wczoraj spółka przekazała szacunkowe wyniki za trzeci kwartał, które jednak nie wywołały znaczącej reakcji rynku. Spółka odnotowała 484 mln zł skonsolidowanej EBITDA wobec 426 mln zł rok wcześniej, oznacza to wzrost o około 14%. W komunikacie przyznano jednak, że jest to w dużej mierze efekt niskiej bazy czyli słabszym III kwartałem 2018 roku z uwagi na dynamiczny wzrost cen energii w tamtym okresie.

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Zobacz również: AB S.A. zaczyna skupować akcje. Kurs w górę o ponad 7% w kierunku 21,50 zł

PGNiG zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju oraz po za granicami.

pgnig

Spółka odnotowała wczoraj kolejną słabą sesję, bez większej dynamiki ruchu. Całość odbicia w październiku pozostawia wiele do życzenia. Ruch ten po za niewielkim zasięgiem jak na wcześniejszą potężną przecenę, budowany jest także przy niskich obrotach. Rodzi to obawy, że po chwili korekty, cena znowu może zacząć spadać. Podczas poniedziałkowego poranka spółka opublikowała szacunkowe wyniki za okres pierwszych trzech kwartałów. W tym czasie wolumen sprzedaży gazu ziemnego wyniósł 21,47 mld m3 wobec 20,46 mld m3 zanotowanych rok wcześniej. Wolumen importu do Polski gazu ziemnego wyniósł 10,88 mld m3 wobec 10,58 mld m3 rok wcześniej. Wolumen wydobycia ropy naftowej wyniósł 888,6 tys. ton wobec 992,2 tys. ton rok wcześniej. Wyniki znacząco nie odbiegają od zeszłorocznych i nie wywołały reakcji rynku.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here