Naga MarketsPrzyłącz się do rozmów o spółkach z GPW na naszym forum. W dzisiejszym cyklu “Gorących spółek dnia” należy zwrócić uwagę na dwie spółki:

Energa to spółka zajmująca się dystrybucją, wytwarzaniem oraz obrotem energią elektryczną.

Te artykuły również Cię zainteresują
energa

Wejdź na stronę brokera HFT i sprawdź jak łatwo dokonywać tzw. “krótkiej sprzedaży” na akcjach spółek z GPW.

Niemal 6% wzrosty przy podwyższonych obrotach sprawiły, że spółka znalazła się wśród najmocniej zyskujących firm spośród głównego indeksu. Był to trzeci wzrostowy dzień z rzędu, który sprawił, że wynik ubiegłego tygodnia przekroczył 10% wzrostu. Technika wskazuje na aktywowanie się formacji podwójnego dna poprzez wybicie poprzedniego wierzchołka przy 12,89 zł. Trend nadal jest spadkowy ale formacja wygląda pozytywnie zwłaszcza, że powstawała przy narastających obrotach, a samo wybicie dokonało się w dobrym stylu. Potencjalny zasięg formacji sięga 15,50 zł co oznaczałoby niemal 20% wzrosty.

Komputronik jest polskim dystrybutorem sprzętu i oprogramowania komputerowego oraz elektroniki użytkowej.

komputronik

Bardzo negatywnie na tle rosnącego w piątek rynku wyróżniała się spółka Komputronik, która straciła 8% przy wysokich obrotach. W całym ubiegłym tygodniu strata wniosła prawie 15%. Pod względem technicznym pojawił się silny sygnał sprzedaży. Jest nim jednoczesne wybicie poziomu poprzedniego dołka, a także szerszego wsparcia oraz linii trendu poprowadzonej od września 2011 roku. Generalnie, spadki rozpoczęte w połowie ubiegłego roku nie powinny dziwić, gdyż od wielu lat kurs miał problemy z trwałym utrzymaniem się ponad poziomem 10 zł. Piątkowy sygnał może jednak doprowadzić do jeszcze większej przeceny.

Mamy dla Ciebie bezpłatny eBook – Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: blik | kurs dolara | zlotowki | analiza dax | ropa kurs | pgnig akcje notowania |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułEUR/JPY – blisko wybicia z kanału
Następny artykułUSD/JPY – Outside Bar między wsparciem, a oporem
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here