Naga MarketsSpółka jest jedną z czterech największych krajowych grup energetycznych.

źródło xStation 5

Sektor energetyczny zanotował od początku roku sporą przecenę. Główne powody są takie same dla wszystkich spółek, są to obawy o przyszłe dywidendy w związku z niezbędnymi nakładami inwestycyjnymi na energetykę w Polsce. Negatywnie działały także częste plotki o rzekomym łączeniu spółek czy szukanie chętnego na finansowanie budowy elektrowni atomowej. Kiedy wszystko co złe było już wycenione, zaczęły pojawiać się pozytywne wypowiedzi ze strony instytucji państwowych. Wiceminister energetyki podkreślał, że wyceny spółek są bardzo niski i jest to kompletnie niezrozumiałe. Także prezes URE pomógł sektorowi wypowiadając się, że w obliczu rosnących cen energii może być zmuszony zadbać o interesy przedsiębiorstw energetycznych przy ustalaniu wysokości taryf dla gospodarstw domowych.

Głównym czynnikiem spadkowym były także wielkie koszty inwestycyjne na najbliższe lata. Ostatnio Energa poinformowała, że przeznaczy ponad 10 mld zł na inwestycje w sieć dystrybucyjną do 2025 roku oraz zainwestuje w ok. 1000 MW mocy wytwórczych w najbliższych latach. Wydaje się, że znika to co najgorsze czyli niepewność co do tych kosztów. Dodając do tego dobre wyniki w II kwartale i całym półroczu oraz optymistyczne prognozy na 2019 rok, otrzymujemy obraz mocno przecenionej spółki, której czynniki odpowiedzialne za spadki powinny schodzić z czasem na dalszy plan. Wydaje się więc, że odbicie może zmierzać w rejon oporu przy 9,70 zł.

 

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę technicznątokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułAlibaba zgłosił patent dot. technologii Blockchain
Następny artykułAnaliza dla początkujących: USDCHF – kolejny dzień z nowymi maksimami
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here