Energa D1

Pod koniec sierpnia na wykresie Energi uformował się szczyt i od tamtej pory mamy trend spadkowy. Do niedawna ten trend przebiegał w niebieskim kanale trendowym, ale ostatnio cena zaczęła z niego wychodzić. Nie było to na tyle jednoznaczne wybicie, żeby można było uznać je za sygnał kupna. To nastąpi dopiero w razie przełamania czerwonej linii szyi odwróconej głowy z ramionami. Linia znajduje się na poziomie 12,75 zł, czyli tam gdzie wypadło wczorajsze zamknięcie. Poziom docelowy wynikający z tej formacji mniej więcej pokrywa się z sierpniowym szczytem na 14,30 zł.

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo.

Bowim D1

Bowim jest dystrybutorem wyrobów hutniczych. Od czerwca kurs Spółki znajduje się w trendzie spadkowym. Znaczna część tego trendu przebiega pod niebieską linią, która znajduje się na poziomie 3,80 zł. Jej przełamanie zapowiadałoby wzrost porównywalny z amplitudą wahań pod linią. Wynika z tego poziom docelowy w okolicach 5 zł pokrywający się z oporem oznaczonym czerwoną linią. Wiarygodność tego potencjalnego sygnału zwiększa to, że linia przechodzi przez aż cztery punkty zwrotne.

Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy Pobierz darmowy ebook: Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę techniczną

Zostaw komentarz logując się za pomocą FacebookSTO
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPoranny przegląd rynków – dzisiaj decyzja BoC. Jedynie 20% szans na podwyżkę?
Następny artykułLiga Traderów VI: czas na wielki finał!
Z wykształcenia jest psychologiem i socjologiem. Przygodę z rynkami finansowymi zaczął w 1992 roku jako prywatny inwestor. W latach 1996 – 2012 pracował jako analityk techniczny najpierw w DM Magnus a później w BM Banku BGŻ. Posiada gruntowną wiedzę z zakresu analizy technicznej i psychologii tradingu. Posługuje się głównie klasyczną AT koncentrując się na liniach wsparcia i oporu. Pasjonuje się geopolityką i rozwojem nauki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here