Naga MarketsEnerga, Enea oraz PGE nie podwyższą cen prądu. URE zatwierdził wyższą taryfę jedynie dla TauronuUrząd Regulacji Energetyki (URE) ogłosił wczoraj taryfy na ceny prądu w 2020 roku. Po publikacji, notowania cen akcji największych spółek energetycznych (Energa, Enea, PGE i Tauron) traciły. Jak natomiast sytuacja wygląda podczas dzisiejszej sesji?

Klienci Energi, Enei oraz PGE mogą na razie być spokojni, ceny prądu pozostaną bowiem bez zmian. URE zdecydował o pozostawieniu taryf z 2018 roku, które będą również obowiązywać od 1 stycznia 2020 roku. Jednak to wcale nie oznacza, że do podwyżek nie dojdzie w całym 2020 roku, ponieważ, to może się jeszcze zmienić.

Wyższe taryfy cen prądu będą natomiast obowiązywać klientów Tauronu, którzy zapłacą za każdy rachunek około 9 zł więcej.
“W przypadku pozostałych sprzedawców z urzędu (PGE, Enea, Energa) nie wydaliśmy jeszcze ostatecznej decyzji, decyzji odmownej. Poinformowaliśmy przedsiębiorstwa o zakończeniu postępowań dowodowych. Przedsiębiorcy mają prawo przejrzeć dokumentację, przedstawić nowe dowody. Mogą skorygować swój wniosek taryfowy, przedstawić nowy”  – oświadczył URE.

Zobacz też: Wracają obawy o hard Brexit. Kurs funta (GBPUSD) osuwa się do linii trendu

Zatwierdzone zostały taryfy dystrybucyjne oraz przesyłowe każdego z 4 dystrybutorów. Przełoży się to na wyższe rachunki w przedziale od 80 groszy do 1,80 zł miesięcznie.

Osunięcia na akcjach Tauron, Energa, Enea oraz PGE

Jak widać na poniższych wykresach 1-godzinnych, dzisiejsza sesja na warszawskim parkiecie rozpoczęła się od wyprzedaży tytułowych spółek. Notowania PGE otworzyły się na poziomie 8,30 zł, a spadek cen akcji prowadzi je teraz do okrągłego poziomu 8 złotych.

Przed spadkiem, nowe maksima w tym tygodniu wyznaczył także kurs Tauron PE, który traci około 2,8%. Blisko 2-procentowy spadek dotyka notowania Enea. Najmniejsze osunięcie przed godziną 11-tą zaliczyła Energa (-0,21%).

Wykres 1-godzinny notowań cen akcji Energa, Enea, PGE oraz Tauron - 18.12.2019 r.
Wykres 1-godzinny notowań cen akcji Energa, Enea, PGE oraz Tauron – 18.12.2019 r.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here