Naga MarketsrekomendacjaDzisiejszym wpisem zaczynamy publikowanie nowego cyklu giełdowego. Zajmiemy się w nim najnowszymi rekomendacjami. Różnie z nimi bywa, zazwyczaj mają dużą rozbieżność i dość niską skuteczność. Dotarłem do kilku opracowań i okazuje się, że korzystając z rekomendacji można liczyć na około 50% trafności, najlepiej w okresie około 30 dni, gdyż w dłuższym terminie skuteczność zaczyna spadać. Przyglądając się tematowi, okazuje się, że niektóre instytucje „mają nosa” do niektórych spółek. Co jakiś czas sprawdzimy zatem czy wydana właśnie rekomendacja jest coś warta.


Enel-Med prowadzi działalność na krajowym rynku usług medycznych, dysponując przychodniami, pracowniami diagnostycznymi oraz wieloprofilowym szpitalem.

Wydana niedawno rekomendacja przez Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska zakłada cenę docelową na poziomie 14 zł. To mniej niż obecnie wyceniana jest spółka, a więc można potraktować rekomendację jako zapowiedź wzrostów. Sprawdźmy jaką skuteczność miały wcześniejsze rekomendacja tej spółki oraz instytucji rekomendującej.

Okazuje się, że od 2012 roku wydano 7 rekomendacji dla Enel-Medu. Wszystkie były pozytywne i zakładały dalsze wzrosty cen. Najczęściej rekomendującą instytucją jest Dr Kalliwoda, który opublikował 3 rekomendacje. Jest to najskuteczniejsza instytucja jeżeli chodzi o Enel-Med. Wszystkie 3 wskazania okazały się trafne, choć jeden raz należało czekać prawie pół roku aż kurs osiągnął poziom docelowy.

DM BOŚ już raz wydał rekomendację dla Enel-Medu. Było to w październiku ubiegłego roku. Cena docelowa to 13,30 zł wydana z poziomu 10,56 zł. Niedawno wydano kolejną rekomendację, mimo że poprzednia jeszcze się nie sprawdziła. Ponadto po raz drugi podwyższono cenę docelową. Wydaje się, że analitycy DM BOŚ są pewni wzrostów.

Sprawdźmy teraz jaką skuteczność ma ten dom maklerski w ostatnich 10 rekomendacjach. Pod uwagę weźmiemy tylko te, od których wydania minął przynajmniej 1 miesiąc, aby dać prognozom czas na zrealizowanie się lub nie.

Ostatnich 10 rekomendacji wydano dla spółek: Magellan, Pelion, Sanok, Neuca, Vistula, CCC, LPP, Mercor, Dekora, Kopex. Okazuje się, że na dzień dzisiejszy sprawdziło się pięć analiz, jedna jest na dobrej drodze do sprawdzenia się (spadki na LPP). Dwa nie sprawdziły się, a dwóch nie można jeszcze ocenić. Skuteczność sięga więc 75%, a więc warto wziąć pod uwagę ostatnią rekomendację kupna Enel-Medu, gdyż analitycy DM BOŚ zdają się być w niezłej formie.

Analiza techniczna:

enelmed

Jeżeli chodzi o technikę, to cena pnie się po linii trendu wzrostowego, zmierzając do poziomu poprzedniego maksimum czyli 13,37 zł. Ostatniej dużej świecy wzrostowej towarzyszyły podwyższone obroty, kolejne tygodnie to prawdopodobnie korekcyjne spadki przy sporo niższym wolumenie. Prawdopodobnie niebawem zacznie się kolejny impuls wzrostowy, który powinien wyrównać poprzedni szczyt. Tyle prognoza techniczna, rekomendacja DM BOŚ sięga jednak wyżej bo aż 14 zł. Czy się sprawdzi zobaczymy już niebawem.


Narzedzia-analizy-technicznej-spolek-gieldowych.pdf---2014-09-22-11.31.59-300x296 Odwiedź na nasz facebookowy profil giełdowy: Techniczna strona giełdy

Pobierz darmowy ebook: Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Zajrzyj do Strefy E-Learn – czekają tam na Ciebie materiały edukacyjne, pełne wersje szkoleń video oraz ebooki o tematyce inwestycyjnej. Wszystko za darmo.

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę techniczną.

Los portalu Comparic zależy właśnie od Was, czytelników! Jeśli podoba Ci się to, co czytasz lub oglądasz, proszę udostępnij w formie postu na swoim koncie społecznościowym, żeby więcej ludzi mogło do nas trafić. Przyciski znajdują się pod artykułem.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here