Naga MarketsEnefit – spółka zależna Eesti Energia – podpisał umowę na dostawę 510 GWh energii rocznie dla Orange Polska przez trzy lata, pokrywając tym samym całe zapotrzebowanie energetyczne tej spółki. Elementem umowy będzie także umożliwienie realizacji jednego z pierwszych na polskim rynku w 100% fizycznych kontraktów typu corporate PPA, podał Enefit.

Finax

Enefit podpisał umowę na dostawę 510 GWh energii rocznie dla Orange Polska

“Umowa pomiędzy Orange Polska i Enefit została podpisana na okres trzech lat. Obejmuje dostawę 510 GWh energii elektrycznej rocznie do blisko 18 tysięcy punktów odbioru w infrastrukturze Orange Polska, w tym: serwerowni, stacji bazowych telefonii mobilnej, szaf dostępowych, czy biur lub punktów obsługi klienta, znajdujących się na terenie całej Polski” – czytamy w komunikacie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Część zapotrzebowania energetycznego Orange Polska (50 GWh) zostanie dostarczona przez Enefit w ramach kontraktu typu corporate PPA. Orange pozyska zieloną energię pochodzącą bezpośrednio z będących w budowie farm wiatrowych Jarocin Wschód i Krotoszyn o łącznej mocy zainstalowanej 15 MW należących do spółki wpd. Energia wyprodukowana przez turbiny wiatrowe wpd trafi do Orange na początku 2021 roku.

“To największa umowa sprzedaży energii elektrycznej w historii Eesti Energia. Polska, jako drugi po Estonii największy pod względem sprzedaży rynek, jest dla nas bardzo ważna. Obserwujemy nad Wisłą najszybszy wzrost sprzedaży i dostrzegamy tu duży potencjał w zakresie odnawialnych źródeł energii oraz dostarczania rozwiązań energetycznych naszym klientom” – powiedziała członkini zarządu Grupy Eesti Energia Agnes Roos, cytowana w komunikacie.

“W ciągu trzech lat obowiązywania umowy Enefit dostarczy Orange Polska 510 GWh energii rocznie pozyskanych z rynku oraz źródeł wpd, co stanowi 25% dostaw zakontraktowanych przez nas w całym ubiegłym roku. Elementem umowy jest także umożliwienie realizacji jednego z pierwszych na polskim rynku, w pełni fizycznego kontraktu corporate PPA, będącego także wdrożeniem dyrektywy RED II. Cieszymy się, że coraz więcej firm stawiających na zieloną energię postrzega nas jako zaufanego i doświadczonego partnera, który pomaga im znaleźć optymalne rozwiązania energetyczne” – dodał dyrektor zarządzający Enefit w Polsce Maciej Kowalski.

Trzyletnia umowa nadaje Enefitowi rolę integratora umożliwiającego Orange Polska podpisywanie w tym czasie kontraktów corporate PPA z kolejnymi wytwórcami energii z OZE.

“W Orange Polska podejmujemy wiele działań w celu zmniejszenia naszego śladu węglowego. Kluczowym elementem tych starań jest mądrzejsze i bardziej racjonalne zarządzanie energią, jakiej potrzebujemy do działania. Już dziś w Wielkopolsce powstają dwie nowe farmy wiatrowe, które będą zasilać elementy naszej infrastruktury. Dzięki nowej umowie i współpracy z Enefit będziemy mogli bardziej elastycznie zarządzać naszym miksem energetycznym, aby stawać się coraz bardziej zielonym operatorem” – wskazał członek zarządu ds. sieci i technologii w Orange Polska Piotr Jaworski.

Eesti Energia, do której należy działający w Polsce Enefit, to estońska grupa surowcowo-energetyczna, będąca własnością państwa. Jest obecna także na rynkach Łotwy i Litwy. W 2019 r. sprzedaż energii w ramach Grupy Eesti Energia wyniosła 8,6 TWh, a przychody ze sprzedaży sięgnęły 956,4 mln euro.

Orange Polska (dawniej TPSA i PTK Centertel) to dostawca usług telekomunikacyjnych w Polsce. Orange dostarcza m.in. usługi telefonii komórkowej, stacjonarnej, dostępu do internetu, TV oraz usługi transmisji głosu przez internet (VoIP). Spółka jest notowana na GPW od 1998 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here