Naga MarketseneaEnea zarekomendowała niewypłacanie dywidendy z zysku netto za 2019 i przeznaczenie całej kwoty 283,3 mln zł na kapitał rezerwowy, podała spółka.

Enea nie planuje wypłacać dywidendy, a całą kwotę przeznaczyć na kapitał zapasowy

“Zarząd spółki wnosi o podział zysku netto […] za okres od 01.01.2019 roku do 31.12.2019 roku w kwocie 283 331 tys. zł w ten sposób, że 100% zysku netto proponuje przeznaczyć na finansowanie inwestycji poprzez zwiększenie kapitału rezerwowego” – czytamy w komunikacie.

Te artykuły również Cię zainteresują
“Rekomendacja zarządu spółki o przeznaczeniu 100% zysku netto za rok obrotowy 2019 na kapitał rezerwowy jest konsekwencją znacznych potrzeb inwestycyjnych grupy kapitałowej Enea, wynikających między innymi z planów ujętych w ‘Strategii rozwoju grupy kapitałowej Enea do 2030 roku z perspektywą 2035 roku’ […]. Z punktu widzenia GK Enea istotne jest długofalowe budowanie poziomu kapitałów własnych, aby w przyszłości móc podołać realizacji inwestycji. Środki z zysku stanowić będą uzupełniające źródło finansowania nakładów inwestycyjnych, szczególnie w zakresie inwestycji związanych z rozwojem GK Enea” – czytamy dalej.

Zasadą polityki dywidendowej Enei pozostaje realizowanie w przyszłości wypłat stosownie do wielkości wypracowanego zysku i możliwości finansowych spółki, zastrzeżono także.

Enea jest spółką dominującą polskiej grupy kapitałowej, która jest zaangażowana w produkcję, obrót i dystrybucję energii elektrycznej, a także wydobycie węgla kamiennego. Enea jest notowana na GPW.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs dolara live | notowania dolar | dax akcje | kurs kryptowalut | kurs biomed lublin | wykres btc |Conotoxia

invest

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here