Naga MarketsEnea z mocnym odbiciem. Kurs jednak zatrzymany przy 7 zł Kurs akcji jednego z czołowych producentów energii elektrycznej na krajowym rynku, spółki Enea, spadał podczas wczorajszej sesji o około 1,29%. Akcje taniały o 0,11 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 6,78 zł. Jest to przeciętny wynik na tle tracącego wczoraj 0,92% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy porównywalnych obrotach na tle wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 6,83 zł.

W kierunku 6,60 zł

Notowania spółek z sektora energetycznego odbiły pod koniec marca. Enea w zaledwie kilka sesji zyskała około 18%. Patrząc na wykres, widać że doszło do pozytywnych zmian w układzie technicznym. Kurs wybił górą z korekcyjnego kanału spadkowego. Obecnie zwyżka jest zatrzymana przy okrągłym poziomie 7 zł. Nie jest to zaskoczenie, biorąc pod uwagę skalę odbicia. Pierwsza szansa na zakończenie korekty i kolejne odbicie, może pojawić się przy respektowanym ostatnio wsparciu okolic 6,60 zł.

Te artykuły również Cię zainteresują
InvestCuffs
enea 9.04.2021
Notowania Enea 09.04.2021

Kwestia odpisów za Ostrołękę w II kwartale

Enea spodziewa się pełnego rozliczenia swojego udziału w projekcie budowy Elektrowni Ostrołęka C “w okolicach” II kwartału tego roku i wówczas zdecyduje o ewentualnym odwróceniu odpisów, poinformował wiceprezes ds. finansowych Rafał Mucha. “Spodziewamy się, że pełne rozliczenie projektu nastąpi w okolicach II kw. Wówczas będziemy też znali odpowiedź na pytanie, czy dokonane odpisy mogą częściowo ulec odwróceniu” – powiedział Mucha podczas telekonferencji.

W grudniu 2020 r. Enea zdecydowała o rezygnacji z udziału w projekcie budowy Elektrowni Ostrołęka C, realizowanym wcześniej wspólnie z Energą. W maju 2020 r. Elektrownia Ostrołęka Sp. z o.o. – spółka Energi i Enei realizująca projekt – zdecydowała o dokonaniu odpisów aktualizujących wartość aktywów trwałych w łącznej wysokości 1 027 mln zł. Odpisy obniżyły skonsolidowany wynik netto Energi o 443 mln zł, a Enei – o ok. 500,9 mln zł. Ponadto, Enea podjęła również w tym samym dniu decyzję o dokonaniu odpisu udzielonych Elektrowni Ostrołęka pożyczek, wraz z odsetkami, w łącznej kwocie ok. 65,8 mln zł.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: theppro | akcje pgnig forum | notowanie kryptowalut | nasdaq notowania | notowania euro |

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here