Naga MarketsEnea z 10% odbiciem. Najbliższy cel przy 6,70 zł Kurs akcji jednego z czołowych producentów energii elektrycznej na krajowym rynku, spółki Enea, rósł podczas wczorajszej sesji o około 10,15%. Akcje drożały o 0,56 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 6,09 zł. Jest to dobry wynik na tle zyskującego wczoraj 3,84% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy podwyższonych obrotach na tle wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 6,07 zł.

Mocne odbicie w energetyce

Notowania spółek z sektora energetycznego mocniej odbiły podczas sesji z ubiegłego piątku i odbicie to było kontynuowane w poniedziałek. Oczywiście głównym powodem wzrostów jest rządowe porozumienie z górnikami, o tym aby odejść od węgla do 2049 roku.

Już wcześniej dało się zauważyć, że każda wzmianka o odchodzeniu krajowej gospodarki od węgla jest szybko wyłapywana na notowaniach spółek energetycznych. Po spadkach o 40% od końca lipca, wydaje się, że teraz notowania Enei powinny zacząć odrabiać straty. Najbliższym celem jest opór przy 6,70 zł.

enea 29.09.2020
Notowania Enea 29.09.2020

Dofinansowanie z Ministerstwa Klimatu

Enea Operator – spółka zależna Enei – podpisała umowę z Ministerstwem Klimatu o dofinansowanie ze środków unijnych projektów budowy elektroenergetycznej sieci inteligentnej na terenie Poznania, Zielonej Góry i Gorzowa Wielkopolskiego oraz powiatów nowosolskiego, strzelecko-drezdeneckiego i choszczeńskiego, podała spółka. Łączna wartość projektów to niemal 56,9 mln zł, a unijne dofinansowanie wynosi ponad 39,7 mln zł. Celem wdrożenia projektów pod nazwą

“Budowa elektroenergetycznej sieci inteligentnej poprzez modernizację i przebudowę linii i stacji SN i nn, automatyzację linii i stacji w wyniku zastosowania zdalnego sterowania i elektroenergetycznej automatyki zabezpieczeniowej, w tym wskaźników prądów zwarciowych” jest zapewnienie efektywnego i zrównoważonego pod względem ekonomicznym i technicznym systemu energetycznego. Planowany termin ukończenia prac to koniec 2022 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here