Naga MarketsPomimo odbicia notowań spółki Enea, które miało miejsce w ostatnich kilku tygodniach, wciąż zachowana jest sekwencja spadkowa. Domy maklerskie w większości są pesymistyczne, co do dalszego potencjału koncernu, a ceny jego akcji zbliżają się w okolicę ważnego poziomu wsparcia.

Notowania Enei systematycznie poruszają się w obrębie kanału spadkowego. Po pewnym wystrzale z drugiej połowy listopada ponownie znalazły się w okolicy strefy popytowej wypadającej przy 9,31 PLN – poziom służył w tym roku kilkukrotnie za ważne wsparcie, dlatego i tym razem może bykom uda się tutaj odzyskać inicjatywę. Jeśli test tej strefy zakończy się powodzeniem, to celem dla popytu powinien być ruch w stronę górnego ograniczenia kanału – dopiero zniesienie tego oporu mogłoby pozwolić na zerwanie z sekwencją spadkową. Niemniej jednak na ten moment scenariuszem bazowym jest dalszy ruch na południe. Wybicie najbliższej strefy wsparcia powinno otworzyć drogę na dołki z połowy listopada wypadające przy 8,68 PLN – świeca w kształcie pin baru wskazuje na dużą siłę popytu w tym miejscu.

Te artykuły również Cię zainteresują
Inwestuj w realizację wzrostów lub spadków – sprawdź ofertę akcji syntetycznych i czym różnią się od normalnych CFD!

6vgsy9gge1sgvnwgabdk_1483348512693eneaDomy maklerskie są pesymistyczne w swoich ocenach dalszego potencjału koncernu Enea. Analitycy DM BZ WBK oraz Hatoing Bank wydali rekomendacje sprzedaży akcji spółki z celem ustalonym na poziomie odpowiednio 6,60 PLN oraz 9,47 PLN. Natomiast DM mBanku utrzymuje rekomendację „trzymaj”. Cena docelowa dla walorów Enei wg mBanku wynosi natomiast 8,81 PLN.

Wszystkie analizy przygotowywane przez zespół X-Trade Brokers dla portalu Comparic.pl możesz śledzić pod tym linkiem!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here