Naga MarketsEnea spodziewa wyniku EBITDA 'nieco niższego' r/r w 2021 r.Enea spodziewa się, że jej wynik EBITDA w 2021 r. będzie “nieco niższy” niż odnotowany w 2020 r., poinformował wiceprezes ds. finansowych Rafał Mucha. W 2020 r. wynik EBITDA wyniósł 3 301,96 mln zł wobec 3 337,92 mln zł rok wcześniej.

“Spodziewamy się, że wynik EBITDA będzie zrealizowany na nieco niższym poziomie niż w roku 2020” – powiedział Mucha podczas telekonferencji.

Te artykuły również Cię zainteresują
Grupa spodziewa się poprawy EBITDA w obszarach dystrybucji i wydobycia.

“W wytwarzaniu wynik EBITDA będzie zdecydowanie pod presją warunków rynkowych. Spodziewamy się poprawy w segmencie obrotu i utrzymania dobrego wyniku w OZE i ciepłownictwie” – dodał wiceprezes.

Nowa strategia jest w finalnej fazie przygotowania

Nowa strategia Enei jest w finalnej fazie przygotowania, poinformował prezes Paweł Szczeszek.

“Nowa strategia rozwoju jest w finalnej fazie przygotowania” – powiedział Szczeszek podczas telekonferencji.

Dodał, że grupa chce, by strategia odpowiadała na wyzwania stawiane przez zmieniający się rynek energetyczny.

“Priorytetami będą wytwarzanie zeroemisyjne, w tym offshore, oraz magazynowanie energii” – wskazał także prezes.

invest

Ogłoszona w grudniu 2019 r. strategia rozwoju grupy kapitałowej Enea do 2030 roku z perspektywą 2035 roku zakłada transformację w kierunku innowacyjnego koncernu niskoemisyjnego. Zaplanowano w niej nakłady inwestycyjne na utrzymanie ciągłości funkcjonowania oraz na nowe moce wytwórcze w wysokości ponad 64 mld zł w perspektywie 2035 roku.

Podstawą działania grupy kapitałowej Enea jest wydobycie węgla kamiennego oraz wytwarzanie, dystrybucja i handel energią elektryczną. Sieć dystrybucyjna grupy, zlokalizowana w zachodniej i południowo-zachodniej Polsce, obejmuje 20% powierzchni kraju. Spółka jest notowana na GPW od 2008 r.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: bitcoin aktualności | btc prognozy | notowania cyfrowy polsat | prognoza kursu dolara | notowania lotos | notowania jsw | kurs zlotego |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here