Naga MarketsEnea spodziewa się podobnego jak w br. wpływu otoczenia na wyniki w 2022 r.Warszawa, 26.11.2021 (ISBnews) – Enea zakłada, że otoczenie rynkowe w 2022 r. będzie oddziaływać na jej wyniki w zbliżony sposób, jak w 2021 r., poinformował wiceprezes ds. finansowych Rafał Mucha.

“Spodziewamy się, że okoliczności, które obserwujemy na rynku, i które wpływają na nasze wyniki w 2021 r., utrzymają się w 2022 r.” – powiedział Mucha podczas telekonferencji.Grupa jest przekonana, że stabilności należy oczekiwać w regulowanym obszarze dystrybucji. Zakłada też, że dobre wyniki będzie realizować Bogdanka. Nie ma także wątpliwości, że w segmencie OZE będzie realizować dobre wyniki.

“Spodziewamy się, że trend malejącej marży w obszarze wytwarzania może być utrzymany w perspektywie roku 2022, co może się przełożyć również na wyniki realizowane przez ten obszar w segmencie elektrowni systemowych opalanych węglem kamiennym” – dodał wiceprezes.

Podstawą działania grupy kapitałowej Enea jest wydobycie węgla kamiennego oraz wytwarzanie, dystrybucja i handel energią elektryczną. Sieć dystrybucyjna grupy, zlokalizowana w zachodniej i południowo-zachodniej Polsce, obejmuje 20% powierzchni kraju. Spółka jest notowana na GPW od 2008 r.Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here