Naga MarketseneaEnea Operator – spółka zależna Enei – może ograniczyć wydatki o ok. 100-150 mln zł w 2020 r. w związku z sytuacją na rynku wynikającą z pandemii koronawirusa, poinformował prezes Andrzej Kojro.

Enea zmniejsza wydatki i monitoruje swoją sytuację

Wydatki inwestycyjne już dawno przekroczyły 1 mld zł w skali roku i rosną. Aczkolwiek w 2020 r. nieznacznie redukuje się plany inwestycyjne, od kilku do 10%, żeby zachować płynność finansową. My ograniczamy wydatki, ograniczamy zbędne zakupy, ograniczamy nawet wydatki na szkolenia. Nasze oszczędności wyniosą 100-150 mln zł – powiedział Kojro podczas panelu na Economic Security Forum ECONSEC 2020.

Te artykuły również Cię zainteresują
Podkreślił, że mimo pandemii trendy europejskie i światowe się nie zmieniły i nadal są to redukcja emisji, odchodzenie od paliw kopalnych oraz rozwój odnawialnych źródeł. Operator systemu dystrybucyjnego musi być przygotowany w szczególności na ten ostatni trend.

Mniejsze, klastrowe OZE muszą być przyłączone do sieci spółek dystrybucyjnych i to jest wyzwanie dla nas – wyprzedzić ich dynamiczny rozwój – wskazał prezes.

Enea jest spółką dominującą polskiej grupy kapitałowej, która jest zaangażowana w produkcję, obrót i dystrybucję energii elektrycznej, a także wydobycie węgla kamiennego. Enea jest notowana na GPW.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs funta brytyjskiego | cena złotego | płatność blik | kurs akcji lotos | gpw pgnig | prognoza btc |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here