Naga MarketsEnea odbija od linii trendu. Szansa na zakończenie 15% korekty Kurs akcji jednego z czołowych producentów energii elektrycznej na krajowym rynku, spółki Enea, rósł podczas wczorajszej sesji o około 5,33%. Akcje drożały o 0,47 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 9,28 zł. Jest to dobry wynik na tle zyskującego wczoraj 0,84% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy porównywalnych obrotach na tle wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 9,28 zł.

Walka przy linii trendu

Notowania spółek z sektora energetycznego mają za sobą okres korekcyjnego spadku. Podobnie było w drugiej połowie września na akcjach Enea. Spółka traciła w tym okresie około 15% naruszając linię trendu. Wczoraj pojawiła się pierwsza próba zakończenia okresu spadków. Patrząc na układ techniczny wydaje się, że kluczowy będzie powrót ponad opór przy 9,20 zł, co powinno oznaczać ruch w kierunku domknięcia luki spadkowej z 20 września.enea 1.10.2021
Notowania Enea 1.10.2021

Niebawem nowa strategia

Enea opublikuje nową strategię w ciągu najbliższych miesięcy, poinformował prezes Paweł Szczeszek. Spółka chce się w niej skupić na źródłach zeroemisyjnych i magazynach energii.
„Uznaliśmy, że inwestycje w źródła niskoemisyjne mają tylko i wyłącznie przejściowy charakter. Jest to narzędzie służące temu, byśmy docelowo stali się zeroemisyjni. Nasza strategia jest lekko opóźniona z tego powodu, że analizujemy różne rozwiązania z magazynowaniem energii” – powiedział Szczeszek dziennikarzom.

Aktualnie Enea prowadzi pilotaż pięciu różnych magazynów energii w pięciu miejscach w Polsce. Analizowane są także szanse zainwestowania w elektrownie szczytowo-pompowe. Wskazał też, że spółka zgłasza swoje oczekiwania wobec legislacji, która ułatwiłaby inwestowanie we wspomniane obszary.

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here