Naga Markets

Enea obserwuje zmniejszony pobór energii w gosp. domowych pomimo wzrostu przyłączeńWarszawa, 15.09.2022 (ISBnews) – Enea obserwuje utrzymywanie się tendencji spadkowej w zakresie sprzedaży energii elektrycznej do gospodarstw domowych w segmencie Dystrybucji, pomimo zwiększonej liczby przyłączonych odbiorców, poinformował wiceprezes Enei Lech Żak.

“Jeśli chodzi o ceny energii elektrycznej dla klientów detalicznych w 2023 roku, to jest za wcześnie, żeby cokolwiek powiedzieć. Z jednej strony, obserwujemy wyceny rynkowe, ale jednocześnie czekamy na informacje bardziej szczegółowe, co do tego, jakie będą instrumenty zastosowane żeby zachować stabilność cen w roku 2023. Będziemy się do tego dostosowywać” – powiedział wiceprezes Enei Rafał Mucha na konferencji prasowej.Sprzedaż usług dystrybucji odbiorcom końcowym w I poł. 2022 wyniosła 10 174 GWh wobec 10 162 GWh rok wcześniej. Liczba odbiorców wyniosła 2 713 tys. w I poł. 2022 wobec 2 682 tys. w I poł. 2021 r.

W sektorze dystrybucji nastąpił spadek sprzedaży do gospodarstw domowych o 4,5%, poinformowała spółka.

Sprzedaż usług dystrybucji do odbiorców biznesowych wzrosła o 1,7%. Jak tłumaczy spółka, było to efektem większej ilości przyłączonych podmiotów i zwiększonym poborem między innymi przez segment drobnego przemysłu.

Podstawą działania grupy kapitałowej Enea jest wydobycie węgla kamiennego oraz wytwarzanie, dystrybucja i handel energią elektryczną. Sieć dystrybucyjna grupy, zlokalizowana w zachodniej i południowo-zachodniej Polsce, obejmuje 20% powierzchni kraju. Spółka jest notowana na GPW od 2008 r.

(ISBnews)

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: analiza btc | datawalk kurs | giełda echo investment | notowania cleon pharma | kurs liry tureckiej kantor | pln kurs | allegro akcje notowania |

XTB


Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here