Naga MarketseneaEnea nie wyklucza, że wraz z Polską Grupą Energetyczną (PGE) i Tauronem Polską Energią budować będzie nie tylko farmy wiatrowe na Bałtyku – co zakłada podpisany w styczniu list intencyjny – ale także magazyny energii, poinformował prezes Enei Paweł Szczeszek.

W połowie stycznia br. PGE, Enea i Tauron podpisały list intencyjny dotyczący przyszłej współpracy w zakresie morskiej energetyki wiatrowej. Współpraca za pośrednictwem wspólnego podmiotu ma dotyczyć nowych projektów na Bałtyku.

Te artykuły również Cię zainteresują
“Nie jest wykluczone wspólne z tymi samymi partnerami budowanie magazynów energii” – powiedział Szczeszek podczas panelu na “Kongresie 590”. Agencja ISBnews jest patronem medialnym tego wydarzenia.

“W tej chwili testowanych jest, w różnych miejscach w Polsce, pięć rozwiązań związanych z przechowywaniem energii” – dodał prezes.

Podkreślił, że bez tego trudno będzie rozwijać produkcję energii z paneli fotowoltaicznych i wiatru.

Podstawą działania grupy kapitałowej Enea jest wydobycie węgla kamiennego oraz wytwarzanie, dystrybucja i handel energią elektryczną. Sieć dystrybucyjna grupy, zlokalizowana w zachodniej i południowo-zachodniej Polsce, obejmuje 20% powierzchni kraju. Spółka jest notowana na GPW od 2008 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here