Naga MarketseneaKurs akcji jednego z czołowych producentów energii elektrycznej na krajowym rynku, spółki Enea, rósł podczas sesji z ubiegłego piątku o około 0,72%. Akcje drożały o 0,02 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 4,10 zł. Jest to słaby wynik na tle zyskującego w piątek 4,61% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 3,89 zł.


Nowe, historyczne minima

Spółka doznaje od początku bieżącego roku nieustannych spadków, a warto przypomnieć że podobnie było w zeszły roku. Nadal więc, mimo sporej przeceny, nie widać chętnych na taniejące akcje. Wydaje się to dość uzasadnione, gdyż podobny sentyment widzimy na innych spółkach energetycznych i generalnie od pewnego czasu inwestorzy trzymają się z daleko od wszystkiego co ma jakikolwiek związek z węglem. Trudno zatem prognozować nagłą zmianę trendu, a w lutym kurs z dużym impetem spadł na nowe, historyczne minima. Zapewne korekty będą się pojawiały ale żeby odwrócić trend, musiałby poprawić się klimat wokół węgla lub spółka musiałaby pokazać naprawdę mocne wyniki. Na to w najbliższym czasie raczej nie ma szans.

enea 16.03.2020
Notowania Enea 16.03.2020

Konieczny odpis pod PGG

Spółka poinformowała niedawno, że dostrzega konieczność dokonania odpisu aktualizującego wartość posiadanego pakietu akcji Polskiej Grupy Górniczej w związku z dokonaniem przez PGG odpisu aktualizującego wartość aktywów trwałych. Szacowany wpływ odpisu na skonsolidowany wynik netto Enei za 2019 rok to ok. 53 mln zł. Po uwzględnieniu odpisu, wartość inwestycji wycenianych metodą praw własności w odniesieniu do akcji PGG, zarówno w skonsolidowanym, jak i jednostkowym sprawozdaniu z sytuacji finansowej, wyniesie ok. 254 mln zł.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here