Naga MarketsEnea ma bezpieczne zapasy węgla w elektrowniach, nie planuje importuPoznań, 27.10.2021 (ISBnews) – Grupa Enea ma bezpieczne zapasy węgla energetycznego na bieżące potrzeby produkcji energii elektrycznej, poinformował ISBnews prezes Paweł Szczeszek.

“Nie diagnozujemy obecnie żadnych problemów z zaopatrzeniem w węgiel energetyczny w naszych elektrowniach. W elektrowniach Kozienice i Połaniec mamy zapasy na bezpiecznym poziomie. W dużej mierze jest to zasługa tego, że w naszej grupie mamy takie aktywo, jak Lubelski Węgiel Bogdanka. Bogdanka realizuje kontrakty wewnątrz grupy i my sytuację mamy dobrą” – powiedział Szczeszek w rozmowie z ISBnews w kuluarach konferencji Impact’21 w Poznaniu.“Grupa nie zakłada sytuacji, aby zmuszona była do importu węgla na potrzeby produkcji energii elektrycznej” – dodał.

Elektrownia Połaniec obok dostaw z zagłębia lubelskiego kupuje także węgiel w Polskiej Grupie Górniczej (PGG) i obecnie nie ma żadnych opóźnień w realizacji dostaw ze śląskich kopalń.

“Enea będzie w pełni przygotowana do wydzielenia swoich węglowych aktywów energetycznych do NABE do końca II kwartału 2022 roku. Nie ma opóźnień z naszej strony, nie mamy też informacji z resortu aktywów państwowych, aby po tamtej stronie nastąpiło spowolnienie prac. Do tego procesu dostosowujemy też naszą strategię” – przypomniał także prezes.

Podstawą działania grupy kapitałowej Enea jest wydobycie węgla kamiennego oraz wytwarzanie, dystrybucja i handel energią elektryczną. Sieć dystrybucyjna grupy, zlokalizowana w zachodniej i południowo-zachodniej Polsce, obejmuje 20% powierzchni kraju. Spółka jest notowana na GPW od 2008 r.

Wojciech Żurawski

(ISBnews)

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: giełda orange | notowania ropy naftowej | kurs liry tureckiej nbp | kurs akcji ten square games | kurs lewa nbp | lpp gpw | orange akcje opinie |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here