Naga Markets

Enea: Grupa ma wystarczające zapasy węgla, Bogdanka upora się z problemami do końca rokuWarszawa, 15.09.2022 (ISBnews) – Bogdanka z Grupy Enea zakłada, że upora się z problemami geologicznymi w kopalni do końca roku, natomiast Grupa podkreśla, że ma wystarczający, zgodny z przepisami zapas węgla na hałdach.

“Jeśli chodzi o poziom zapasów węgla, mamy wystarczający, zgodny z przepisami zapas na hałdach” – powiedział wiceprezes Enei Rafał Mucha podczas konferencji prasowej.

Wczoraj Bogdanka podała, że w związku z pojawieniem się nagłych i nieprzewidywalnych utrudnień w prowadzeniu wydobycia ponownie obniżyła cel produkcyjny na ten rok do ok. 8,3 mln ton węgla handlowego z oczekiwanych wcześniej 9,2 mln ton (+/- 2%). Pierwotny cel to 9,5 mln ton.

To oznacza braki węgla dla Enei, które kupuje także węgiel od PGE paliwa

Bogdanka mierzy się w problemami geologicznymi.

“Na chwilę obecną szacujemy, że uporamy się z problemem do końca roku”- zapowiedział wiceprezes Bogdanki Artur Wasilewski.

Spółka kontaktuje węgiel zagraniczny, jak poinformował wiceprezes Rafał Mucha.

“Na dzień dzisiejszy np. w elektrowni Połaniec sprowadziliśmy 100 ty. Ton węgla z kierunków: Kolumbia, Wenezuela i Australia. On jest dobrej jakości, tylko musimy go blendować z naszym węglem m.in. z Bogdanki, żeby wyrównać parametry do właściwości, które nasze bloki przyjmą” – powiedział wiceprezes Enei Lech Żak.

XTB

Od marca Bogdanka nie sprzedaje już węgla na Ukrainę kontrakty zostały zamknięte w marcu. Bogdanka w ciągu pierwszych dwóch miesięcy roku sprzedała na Ukrainę ponad 200 tys. ton miału węglowego, poinformował Wasilewski.

Podstawą działania grupy kapitałowej Enea jest wydobycie węgla kamiennego oraz wytwarzanie, dystrybucja i handel energią elektryczną. Sieć dystrybucyjna grupy, zlokalizowana w zachodniej i południowo-zachodniej Polsce, obejmuje 20% powierzchni kraju. Spółka jest notowana na GPW od 2008 r.

LW Bogdanka od października 2015 r. należy do grupy kapitałowej Enei. Spółka jest notowana na GPW od 2009 r. Skonsolidowane przychody wyniosły 2,37 mld zł w 2021 r.

(ISBnews)

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cdr kurs | notowania intercars | kurs dolara nowozelandzkiego | biomed kurs akcji | euro notowania | średni kurs forinta | usd |


Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułROBYG publikuje pierwszy raport ESG za 2021 rok
Następny artykułCukier podrożał o 109,2%, a opał o 156,9%! Jest najnowszy raport GUS nt. inflacji
isbnews agencja informacyjna
Agencja informacyjna ISBnews została założona przez dziennikarzy byłej agencji Internet Securities Businesswire, należącej do Euromoney Polska. Pod adresem portal.isbnews.pl prowadzimy serwis działający w czasie rzeczywistym, dostarczający informacje ekonomiczne dla inwestorów (zarówno instytucjonalnych, jak i indywidualnych). ISBnews Informacyjny Serwis Biznesowy w formie spółki dziennikarskiej funkcjonuje od 1 października 2012 r.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here