Naga MarketsPodstawą działania grupy kapitałowej Enea jest wydobycie węgla kamiennego oraz wytwarzanie, dystrybucja i handel energią elektryczną.

enea
źródło xStation 5

Spółka notuje spadek ceny od sierpnia 2017 roku. Powody spadków są identyczne dla wszystkich spółek energetycznych z udziałem Skarbu Państwa. Głównie to rosnące koszty inwestycyjne oraz obawy, że przełoży się to na ograniczenie dywidend w przyszłości. Ostatnio wyjaśniła się niepewność co do skali inwestycji. Enea podała, że planuje przeznaczyć ok. 1 mld zł na modernizację aktywów wytwórczych w najbliższych latach. Spółka planuje także inwestycje w wytwarzaniu m.in. w farmę fotowoltaiczną, blok na paliwo RDF i rozważa do 1 000 MW w kogeneracji i energetyce rozproszonej w perspektywie do 2030 roku.

Orbex

Od połowy września kurs pnie się do góry, na razie trudno jednak ocenić czy to już ostateczny koniec tegorocznych spadków, wydaje się jednak, że końcówka roku może być najlepszym okresem od początku roku. Najbliższym testem siły popytu będzie test linii trendu i oporu przy 9 zł. Wtedy zwyżka osiągnie porównywalną skalę z poprzednią korektą. Zachowanie ceny przy linii trendu może określić na ile silna jest strona kupujących.

Zobacz również: Enea – publikuje wyniki, na wykresie początek korekty

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę technicznąConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here