Naga MarketsEnea dotarła do 10 zł. Wzrasta ryzyko wystąpienia korekty Kurs akcji jednego z czołowych producentów energii elektrycznej na krajowym rynku, spółki Enea, rósł podczas wczorajszej sesji o około 1,30%. Akcje drożały o 0,13 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 10,16 zł. Jest to przeciętny wynik na tle tracącego wczoraj 0,40% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy porównywalnych obrotach na tle wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 10,15 zł.

10 zł zatrzyma kupujących?

Notowania spółek z sektora energetycznego mają za sobą bardzo mocny okres. Głównym powodem jest oczywiście postępująca zmiana składu pochodzenia energii. Znacznie poprawić sytuację finansową spółek energetycznych ma także projekt wydzielenia z tych firm aktywów węglowych. Na wykresach obserwujemy więc uzasadnione wzrosty. Kurs Enea na wykresie tygodniowym dotarł do oporu w rejonie 10 zł. Wydaje się, że przy tak znaczącym poziomie może pojawić się ruch korekcyjny.

Te artykuły również Cię zainteresują
enea 9.06.2021
Notowania Enea 9.06.2021

Niebawem nowa strategia

Nowa strategia Enei jest w finalnej fazie przygotowania, poinformował prezes Paweł Szczeszek. “Nowa strategia rozwoju jest w finalnej fazie przygotowania” – powiedział Szczeszek podczas telekonferencji. Dodał, że grupa chce, by strategia odpowiadała na wyzwania stawiane przez zmieniający się rynek energetyczny.

“Priorytetami będą wytwarzanie zeroemisyjne, w tym offshore, oraz magazynowanie energii” – wskazał także prezes. Ogłoszona w grudniu 2019 r. strategia rozwoju grupy kapitałowej Enea do 2030 roku z perspektywą 2035 roku zakłada transformację w kierunku innowacyjnego koncernu niskoemisyjnego. Zaplanowano w niej nakłady inwestycyjne na utrzymanie ciągłości funkcjonowania oraz na nowe moce wytwórcze w wysokości ponad 64 mld zł w perspektywie 2035 roku.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: s&p500 notowania | bitcoin wiadomości | kurs kruk | biomed lublin | alior akcje | notowania ropy wti | cd red notowania |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here