Naga MarketsEnea: Część nakładów inwestycyjnych z 2021 r. będzie przesunięta na 2022 r.Warszawa, 26.11.2021 (ISBnews) – Enea zakłada, że poziom wykonania planu inwestycyjnego na br. będzie na koniec roku 2021 wyższy niż po trzech kwartałach, jednak część wydatków będzie przeniesiona na 2022 r., poinformował wiceprezes ds. finansowych Rafał Mucha.

“Jeśli chodzi o wytwarzanie, to notujemy pewne niewykonanie planu inwestycyjnego, które ma dwie przyczyny. Pierwsza to przesunięcie części zadań z 2021 r. na 2022 r., w szczególności na I kw. Są też pewne inwestycje, co do których trwają analizy, czy one będą realizowane. Decyzje będą zapadały również w I kw. 2022 r.” – powiedział Mucha podczas telekonferencji.Dodał, że w obszarze dystrybucji grupa spodziewa się poprawy poziomu wykonania planowanych nakładów w ostatnim kwartale. Łączny capex w tym segmencie powinien być zbliżony do nakładów poniesionych w 2020 r.

“Co za tym idzie, to niewykonanie w stosunku do naszych założeń planistycznych będzie mniejsze za cały 2021 r. w stosunku do tego, co obserwujemy za 9 miesięcy roku” – wskazał wiceprezes.

“Jeśli chodzi o przyszły rok, to priorytety inwestycji to niewątpliwie dystrybucji i też OZE – z całą pewnością próby akwizycji” – powiedział także Mucha.

Zaznaczył jednak, że grupa pracuje dopiero nad planem rzeczowo-finansowym na 2022 r.

Na 2021 r. Enea zaplanowała 2 507,9 mln zł nakładów inwestycyjnych. W okresie I-III kw. zrealizowano 1 110 mln zł inwestycji.

Podstawą działania grupy kapitałowej Enea jest wydobycie węgla kamiennego oraz wytwarzanie, dystrybucja i handel energią elektryczną. Sieć dystrybucyjna grupy, zlokalizowana w zachodniej i południowo-zachodniej Polsce, obejmuje 20% powierzchni kraju. Spółka jest notowana na GPW od 2008 r.Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here