Naga Markets


eneaPodstawą działania grupy kapitałowej Enea jest wydobycie węgla kamiennego oraz wytwarzanie, dystrybucja i handel energią elektryczną. Sieć dystrybucyjna grupy, zlokalizowana w zachodniej i południowo-zachodniej Polsce, obejmuje 20% powierzchni kraju. Spółka opublikowała dzisiaj raport z wynikami za 2018 rok, poniżej szczegóły z dokumentu.

Spółka wypracowała 12,67 mld zł przychodów, 2,35 mld zł EBITDA i 687 mln zł zysku netto w 2018 roku, wynika ze wstępnych szacunków.

 

 

Jednostkowe wyniki finansowe Enea S.A. za 2018 rok: przychody ze sprzedaży netto: 4 702 mln zł, EBITDA: -142 mln zł, EBIT: -145 mln zł, zysk netto: 727 mln zł.

Ostateczne wyniki zostaną przedstawione w skonsolidowanym sprawozdaniu finansowym grupy kapitałowej Enea oraz jednostkowym sprawozdaniu finansowym Enei za rok 2018, których publikację zaplanowano na 21 marca 2019 roku, podsumowano.


Inwestuj w akcje na GPW z prowizją 0,2% min. 2,99 PLN oraz w akcje zagraniczne z prowizją 0,12% min. 4,99 USD/EUR. Sprawdź konto demo oraz konto rzeczywiste w XTB.

Sytuacja na wykresie:

Spółka traci po publikacji wyników około 2%, aczkolwiek przy niskich obrotach. Na razie więc odbicie z końca ubiegłego tygodnia nie jest zagrożone mimo, że kurs testuje czytelny poziom oporu.

enea
źródło xStation 5

Czytaj także: Decora [DCR], CDRL [CDL] – Gorące spółki dnia 18.03.2019tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułTorpol – kurs rośnie o 5% po publikacji wyników za 2018 rok
Następny artykułO wykresach ani słowa: USD/CHF, AUD/USD, EUR/AUD
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here