Naga MarketsDokładnie dwa tygodnie temu, na łamach portalu comparic.pl przedstawiłem strategię end of the day. Strategia ta opierała się na poziomach Pivot Point (PP) oraz śrendniej kroczącej SMA33 i mierzeniach Fibonacciego. Przez ostatnie dwa tygodnie publikowałem analizy i potencjalne setupy inwestycyjne, na podstawie których można było dokonywać transakcji zgodnych z tą strategią. Zgodnie z zapowiedzią przyszedł czas na podsumowanie i sprawdzenie, czy strategia ta pozwoliłaby zarobić i czy warto na jej podstawie dokonywać transakcji inwestycyjnych.

By móc odpowiedzieć na te pytania, sporządziłem szczegółowe statystyki. Zdaję sobie sprawę, że okres dwóch tygodni jest zbyt krótki by jednoznacznie stwierdzić czy strategia jest zyskowna czy stratna jednak jakiś ogólny ogląd i pierwsze wnioski czy warto kontynuować testy można już wysnuć.

W ciągu ostatnich dwóch tygodni strategia umożliwiłaby zawarcie 38 transakcji, z których zaledwie 12 byłoby zyskownych a aż 26 stratnych. Biorąc pod uwagę, że w przypadku opcji stosunek zysku do ryzyka zawsze jest mniejszy niż 1:1, już na pierwszy rzut oka widzimy, że strategia nie tylko nie pozwoliłaby nam zarobić ale naraziłaby nas na spore straty.

Z 12 zyskownych pozycji moglibyśmy wygenerować zysk na poziomie 9,02:1 co oznacza, ze jeżeli za każdym razem ryzykowalibyśmy 1% swojego kapitału, moglibyśmy zarobić 9,01%.

Z 26 stratnych pozycji wygenerowalibyśmy jednak stratę na poziomie 26%. Sumując oba te wyniki dochodzimy do wniosku, że inwestując na podstawie strategii end of the day, tylko w ciągu ostatnich dwóch tygodni moglibyśmy narazić się na osunięcie kapitału 16,98:1 czyli przy ryzyku na poziomie 1% byłoby to aż -16,98%.

Jedynym, zyskownym dniem był piątek 15.09.2017 r. kiedy to skuteczność sygnałów dla strategii end of the day wynosiła 100%. Wówczas można było otworzyć 3 pozycje, z których łączna stopa zwrotu wynosiłaby 2,25:1.

Najgorszym dniem był natomiast czwartek, 14.09.2017 r. kiedy to z 8 sygnałów zaledwie jeden umożliwiłby zarobek. Strata tego dnia mogłaby wynieść aż 7,23:1.

Jedynymi rentownymi instrumentami, które w ciagu ostatnich dwóch tygodni pozwoliłyby zarobić były pary walutowe:

  • AUDUSD (2 sygnały zyskowne = +1,54:1)
  • NZDJPY (2 sygnały zyskowne i jeden stratny = +0,42;1)
  • USDCHF (1 sygnał zyskowny = +0,78:1)
  • EURGBP (1 sygnał zyskowny = +0,76:1)

Inwestując tylko i wyłącznie na tych czterech instrumentach, można było osiągnąć stopę zwrotu na poziomie 3,5:1. Biorąc jednak pod uwagę ogólne statystyki, jednoznacznie należy stwierdzić, że strategia ta (przynajmniej w obecnym czasie) nie jest zyskowna i prowadzenie dalszych testów mija się z celem. W związku z powyższym, jeszcze dziś przedstawię kolejna strategię, którą testować będę przez najbliższe dwa tygodnie.

Podsumowując nasz dotychczasowy ranking, w dalszym ciągu na prowadzeniu znajduje się strategia oparta o Price Action, która w dalszym ciągu umożliwia księgowanie regularnych zysków. Wszystkie analizy z tego cyklu można śledzić każdego dnia, o poranku pod tagiem “opcja na dziś“. Szczegółowe statystyki dla tej strategii dostępne są natomiast w osobnym artykule.

Zobacz jak wygląda gra opcjami binarnymi na walutach, indeksach, towarach a także na akcjach popularnych spółek. Załóż konto realne i zyskaj od 50 do nawet 150% bonusu powitalnego.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułKryptowaluty na weekend – Hard Fork Byzantium przełożony
Następny artykułEMA Rainbow – Strategia dla Opcji
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here