Naga MarketsEmocje po giełdowym debiucie Allegro już opadły. W jakim kierunku będzie podążał kurs akcji?Podczas czwartkowego wywiadu, dr. Kamil Gemra z InnerValue i Domu Maklerskiego INC S.A. w rozmowie z redaktorem Comparic24.tv, przedstawił swoje poglądy między innymi na temat sytuacji giełdowej na walorach Allegro. Spółka niedawno zadebiutowała na giełdzie, a cena akcji w ciągu 2 tygodni, osiągnęła poziom blisko 2-krotnie wyższy od ceny emisyjnej.

  • Dr Kamil Gemra rozmawiał w czwartek z redaktorem Piotrem Gembarowskim z Comparic.
  • Wypowiedział się między innymi na temat giełdowych poczynań niedawnego debiutanta: Allegro.
  • Giełda pomiędzy Allegro a Cyberpunkiem.

Te artykuły również Cię zainteresują

Zobacz również: Akcje Ekopol gwiazdą na parkiecie NewConnect. Rozmowa z Prezesem Zarządu Andrzejem Piecuchem

Czy akcje Allegro są już za drogie?

Kamil Gemra z InnerValue skomentował podczas rozmowy aktualny kurs akcji Allegro. Jego zdaniem można powiedzieć, że akcje spółki są drogie, jednak kiedyś podobnie mówiło się o akcjach Dino Polska i CD Projekt kiedy 1 akcja kosztowała 100 zł. Od tego czasu wzrosty na ich walorach wcale nie przeobraziły się w spadki. Walory spółki posiadającej sieć sklepów spożywczych są obecnie na poziomie historycznego szczytu (240 zł), a akcje gamingowego giganta są wyceniane na 365 zł.

Jeszcze przed giełdowym debiutem, po ustanowieniu ceny akcji na poziomie 43 zł. mieliśmy już właściwie pewność, że CD Projekt spadnie z fotelu lidera – największej spółki pod kątem kapitalizacji na całej Giełdzie Papierów Wartościowych. Kapitalizacja Allegro przy tym poziomie ceny jednej akcji miała wynosić ok. 44 mld zł.

Wzrosty, które obserwowaliśmy podczas samego debiutu, a następnie ich kontynuacja podczas kolejnych sesji sprawiły, że obecna kapitalizacja Allegro przekroczyła już 87 mld zł. i jest równa łącznej kapitalizacji spółek CD Projekt, PGNiG i PKOBP!

Kapitalizacja komponentów Wig20. Stan na 22.10. Źródło: opracowanie własne

Zobacz również: Skala działalności Mercator Medical może wzrosnąć kilkukrotnie: Czat z W. Żyznowskim

Walory Allegro, już zapomniały o korekcie, kurs zmierza na historyczny szczyt

Wydawać by się mogło, że po giełdowym debiucie Allegro z 12 października, który zakończył się ponad 60-cio procentowym wzrostem, przyjdzie pora na korektę i spadek ceny akcji. Nic bardziej mylnego. W kolejnych dniach walory spółki wspięły się do poziomu 90 zł. i dopiero wtedy nastąpiło przesilenie i powrót w okolice 70 zł.

Tempo wzrostów wyhamowało. Od tego czasu nie obserwowaliśmy już tak dynamicznych zmian na walorach spółki, jednak z sesji na sesję kurs zyskiwał. W czwartek, akcje wróciły w okolice 90 zł., jednak kurs ponownie odbił się od tego poziomu i nieco stracił w końcówce sesji, co ilustruje czerwona świeca na wykresie.

Nic nie wskazuje na to, że to koniec wzrostów, jednak kolejna nieudana próba pokonania oporu 90 zł., może wiązać się z pewnego rodzaju zniecierpliwieniem, szczególnie wśród mniej doświadczonych inwestorów, którzy zaczną zamykać swoje zyskowne pozycje.

Notowania Allegro od momentu giełdowego debiutu. Źródło: tradingview.com

Należy pamiętać oczywiście o niepewnej sytuacji gospodarczej związanej z rosnącą liczbą zachorowań i zgonów spowodowanych pandemią COVID-19. Wydaje się jednak, że branża w której funkcjonuje Allegro powinna być odporna na potencjalne restrykcje.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here