Naga MarketsEmmanuel MacronCAC 40, francuski indeks akcji, benchmark giełdy Euronext, który skupia 40 najsilniejszych spółek spośród 100 o najwyższej kapitalizacji na Giełdzie Paryskiej spadł dziś o ponad 3 proc. (choć w skrajnym momencie zasięg jego deprecjacji wynosił 4,42 proc.) i oscyluje poniżej poziomu 4600 pkt, którego nie obserwowano od końca maja br. Reakcja ta odzwierciedla obawy o ponowne wprowadzenie lockdownu w Europie.

  • Europa nie radzi sobie z drugą falą pandemii
  • Francja zdecyduje sie na ponowny lockdown?
  • Czy w jej ślady pójdą również przywódcy innych krajów?

Francję czeka kolejny lockdown 

Prezydent Francji Emmanuel Macron wygłosi dziś wieczorem telewizyjne przemówienie, podczas którego ma ogłosić wprowadzenie jednomiesięcznej blokady na ternie kraju. Według doniesień, obostrzenia te miałyby zacząć obowiązywać już od północy z czwartku na piątek.

Według BFM TV restrykcje mogą ominąć jednak młodzież szkolną. Szkoły miałyby bowiem pozostać otwarte, nawet jeśli ograniczenia w przemieszczaniu się staną się jeszcze bardziej surowe.

Warto w tym miejscu zwrócić uwagę, że od początku pandemii, w samej tylko Francji pozytywny wynik testu na koronawirusa odnotowano u niemal 1,2 mln osób, co jest piatym najgorszym wynikiem na świecie. Na uwagę zasługuje jednak skokowy wzrost zachorowań w ostatnim czasie. Tylko wczoraj odnotowano bowiem tam ponad 33,4 tys. zakażeń co jest trzecim najgorszym rezultatem na świecie.

Z powodu zakażenia zmarło we Francji od początku pandemii ponad 35,5 tys. osób, co plasuje ten kraj na 7. miejscu na świecie. Tylko wczoraj ilośc zgonów wyniosła natomiast 523, co jest już 3. najgorszym rezultatem w skali całego globu.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKurs dolara jednym z największych wygranych sesji
Następny artykułKontekst jest królem w Price Action – Nial Fuller
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here