whitebit

Emitent stablecoina USDT – Tether – musi pokazać dowody na jego pokrycie w sądzieTether otrzymał nakaz od sędziego z Nowego Jorku do przedstawienia dokumentacji finansowej dotyczącej wsparcia finansowego stablecoina USDT w ramach pozwu, który zarzuca spółce spisek w celu emisji USDT w ramach kampanii mającej na celu zawyżenie ceny Bitcoina (BTC).

Tether musi pokazać dokumenty potwierdzające wsparcie USDT

Nakaz wymaga, aby Tether przedstawił “księgi główne, bilanse, rachunki zysków i strat, rachunki przepływów pieniężnych”, a także zapisy wszelkich transakcji lub transferów kryptowalut lub innych stablecoinów , w tym informacje o czasie transakcji.Nakazuje również Tetherowi udostępnienie szczegółów dotyczących rachunków, które posiada w Bitfinex, Poloniex i Bittrex.

Podczas gdy adwokaci reprezentujący Tether próbują blokować ten nakaz, nazywając go “nadmiernie uciążliwym”, sędzia przewodniczący nie zgodził się i argumentował, że “dokumenty, których domagają się powodowie, są niewątpliwie ważne”.

– Powodowie wyraźnie wyjaśniają, dlaczego potrzebują tych informacji: aby ocenić wsparcie USDT w dolarach amerykańskich – napisała sędzia Katherine Polk Failla.

Zapisz się do newslettera Comparic.pl >>Dalsza część artykułu pod filmem
– Dokumenty mogą potwierdzić jeden z głównych zarzutów, że pozwani zaangażowali się w transakcje kryptowalutowe przy użyciu USDT bez zabezpieczenia, i że te transakcje “były strategicznie zaplanowane w czasie, aby napompować rynek” – kontynuowała sędzia.

Równocześnie przed Sądem Najwyższym Nowego Jorku toczy się również sprawa o wydanie przez nowojorskiego prokuratora generalnego dokumentów, które zebrał w swoim śledztwie dotyczącym rezerw Tethera. Dochodozenie prokuratora generalnego w sprawie rezerw Tethera zakończyła się w lutym 2021 roku ugodą na kwotę 18,5 miliona dolarów.

Wszystkie kontrowersje związane z Tetherem od lat dotyczą tego samego: pytań na temat realnego pokrycia każdego pojedynczego stablecoina spółki w dolarach amerykańskich lub innych aktywach. Dla przypomnienia, USDT to najstarszy i największy stablecoin – stabilna waluta, która ma odzwierciedlać cenę dolara amerykańskiego – którego kapitalizacja wynosi obecnie niemal 68 miliardów dolarów.

Według informacji znajdujących się na stronie Tethera, stablecoin posiada niemal 80% swojego pokrycia w gotówce, ekwiwalentach gotówkowych oraz innych krótkoterminowych depozytach i papierach komercyjnych. Pozostałe pokrycie to inwestycje w cyfrowe aktywa, pożyczki, obligacje korporacyjne oraz inwestycje w metale szlachetne i fundusze.

Autor poleca również:Zapisz się do newslettera Comparic.pl >>Conotoxia


Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>
Zajmuje się rynkiem akcji oraz walut. Pasjonat i początkujący inwestor sektora walut cyfrowych, aktywnie podążający za bieżącymi zmianami legislacyjnymi. Czynny obserwator światowych przemian społeczno-gospodarczych oraz zmieniających się preferencji rynkowych. Interesuje się wpływem psychologii na rynki akcji, sztuką w sektorze giełdowym oraz szeroko rozumianym systemem zdecentralizowanych finansów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj