Naga Markets

Emisja akcji Road Studio zakończyła się w niecałe kilka godzin!Spółka gamingowa Road Studio, należąca do stacji Movie Games, rozpoczęła 16 lutego drugą turę emisji akcji, jednak już po kilku godzinach inwestorzy indywidualni objęli całą pulę wartą 1 milion złotych. Cel postawiony przez firmę został więc realizowany błyskawicznie, a uzyskane w ten sposób pieniądze mają sfinansować działalność na najbliższe lata. Wśród planowanych produkcji znajdują się m.in. symulatory oraz tytuł realizowany we współpracy ze znaną osobą świata sportu – wskazuje prezes Maciej Nowak w rozmowie z Comparic24.pl.

  • Druga tura akcji została objęta przez inwestorów indywidualnych w zaledwie kilka godzin.
  • Łącznie spółka zebrała 2 miliony złotych!
  • Zebrany kapitał ma zapewnić finansowane projektów spółki na najbliższe lata.Planowana emisja akcji Road Studio

Spółka Road studio, która należy do  Movie Games, działa w branży gamingowej, która jest jednym z głównych beneficjentów pandemii. Obserwowane na rynku zainteresowanie spółkami gamedevu nie słabnie i fakt ten postanowił skutecznie wykorzystać Road Studio. Spółka pozyskała 2 mln zł w emisji akcji. Inwestorzy instytucjonalni prowadzili rozmowy do 15 lutego (od 8), natomiast dzisiaj (tj.16.02) “na zakupy” ruszyli również indywidualni.

– Oferta publiczna do 2 mln złotych została podzielona na dwie rundy. Pierwsza runda silent run prowadzona przez INC rozpoczęła się tydzień temu i kończy się dzisiaj. Druga runda dla inwestorów indywidualnych rozpoczyna się jutro o godzinie 10. Będzie trwała przez kolejne 7 dni (chyba że się skończy wcześniej). Natomiast tak zostało to podzielone. Pierwszy milion silent, drugi milion w ramach NewConnect. – tak techniczne aspekty emisji opisał prezes Road Studio Maciej Nowak.

To może Cię zainteresować: Gaming się nie zatrzymuje – na scenę wchodzi Atomic Jelly! – rozmowa z Bartoszem Rakowskim

Akcje oferowane są w cenie 50 zł za walor, z kolei sama emisja wyniesie maksymalnie do 2 mln złotych, z czego 50% kwoty przypada na inwestorów instytucjonalnych, a drugie 50% dla indywidualnych. Jest to minimalny ticket, na który zgodę wyraził INC. Przeprowadzania aktualnie oferta publiczna spółki jest jej ostatnią przed debiutem na NewConnect. Jak wskazuje Maciej Nowak, w rozmowie z Comparic24, dzięki temu finansowanie spółki powinno być zabezpieczone na kilka najbliższych lat, dzięki czemu zrealizowane zostaną wszystkie planowane tytuły.

Akcje objęte w zaledwie kilka godzin

Część emisji zaplanowana dla inwestorów indywidualnych rozpoczęła się 16 lutego w godzinach porannych, jednak już w południe pojawiły się informacje, że wszystkie akcje Road Studio zostały już objęte, co oznacza, że w zaledwie kilka godzin spółka zrealizowała swój cel. Dzisiejsze wydarzenia dobitnie pokazują jak dobrze, w oczach inwestorów, ma się branża gamingowa.

Uzyskanie dzisiaj środki z emisji przeznaczone zostaną na realizację projektów przez firmę. Część pieniędzy trafi m.in. do realizowanego przez zespół wewnętrzny tytułu o truckach (symulator ciężarówek). Co więcej, w ciągu najbliższych dni spółka planuje poinformować o nowe produkcji (która zostanie sfinansowana właśnie dzięki emisji) realizowanej we współpracy ze znaną osobą świata sportu.

NED

Docelowo pojedyncze gry mają zamykać się w maksymalnie budżecie 800/900 tys. zł, jednak firma celuje w długą żywotności tytułów (przy wysokich ocenach graczy), co ma przełożyć się na wysoką rentowność firmy – wskazuje prezes Maciej Nowak w rozmowie z Comparic24.

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs akcji biomed | notowania pgnig | jsw notowanie | kursy kryptowalut wykresy | wartosc dolara |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here