Naga MarketsEmini Trader: S&P 500 może spaść na minima z 2019 roku testując 2450 pkt.
Emini Trader

Poniedziałkowa sesja dla rynku ropy naftowej była najgorszą od 1991 roku, dla amerykańskiej giełdy natomiast od wielkiego kryzysu finansowego z 2008 r. Inwestorzy 9 marca byli świadkami nietypowej sytuacji, a mianowicie zawieszenia obrotu kontraktami terminowymi na S&P 500. Techniczne szczegóły tego zabiegu na antenie Comparic24.tv wyjaśnia Emini Trader, odnosząc się również do możliwych scenariuszy rozwoju cen na zagranicznych giełdach w trakcie kolejnych sesji.


Wall Street zawiesiło handel pierwszy oraz od 2008 roku

Światowe media okrzyknęły wczorajszą sesję mianem Czarnego Poniedziałku. W jej trakcie po raz pierwszy od wielkiego kryzysu finansowego miejsce miał siedmioprocentowy spadek kontraktów terminowych na indeks S&P 500, który przyczynił się do zawieszenia handlu. Jak tłumaczy Emini Trader, taki mechanizm ma być sposobem chwilowego wyłączenia rynkowej paniki oraz akumulacji większej płynności w momencie gdy trading zostanie ponownie wznowiony.

Te artykuły również Cię zainteresują
Na rynku kontraktów terminowych obowiązują zarówno górne jak i dolne limity ruchów, z kolei na rynku kasowym funkcjonują jedynie limity dolne. Rynek może rosnąć w nieskończoność, ograniczone są jednak zasięgi jego potencjalnych spadków. Świadkami tego byliśmy na poniedziałkowym otwarciu rynku kasowego, gdzie po siedmioprocentowym osunięciu względem piątku handel został wstrzymany na kilkanaście minut – komentował w połączeniu internetowym ze studiem Comparic24.tv inwestor na rynkach amerykańskich Emini Trader.

S&P 500 w okolicach ważnego poziomu 2765 pkt.

Jeszcze przed zamknięciem poniedziałkowej sesji Emini Trader twierdził, że ważnym poziomem dla dalszego rozwoju sytuacji na S&P 500 będzie okolica 2760-2765 pkt. Bykom ostatecznie nie udało się jej wybronić (poniedziałek przynosił spadek o 7,6% i zamknięcie na wysokości 2746,6 pkt.), w efekcie czego benchmark amerykańskiej giełdy może być narażony na dalszą deprecjację.

Wydaje mi się, że może otworzyć nam się droga na kolejne 300 pkt. spadku jeżeli chodzi o S&P 500. Tutaj jak najbardziej możemy pogłębić obserwowane od kilku tygodni dołki, znajdując się obecnie w dosyć istotnym punkcie pod względem stref równowagi. Nieporadność byków i brak siły, to dalsze spadki są realnym ryzykiem – wyjaśniał Emini Trader.

Rozmówca Comparic24.tv jest przekonany, że S&P 500 może spaść nawet w okolice minimów z z 2019 roku, kiedy indeks znajdował się na wysokości 2450 pkt.

S&P 500 w kierunku 2450 pkt.? Prognozuje Emini Trader. Źródło: Tradingview.com


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here