Naga MarketsTraderzy działają na finansowym parkiecie według swoistego planu. Dzisiaj o sobie, swoim doświadczeniu, swoim trading planie w rozmowie z Adamem Rakiem opowiada Tomasza “Emini Trader”, autor bloga poświęconego inwestowaniu na rynkach amerykańskich.


Emini Trader: Dlaczego rynek rzeczywisty jest lepszy od kontaktów CFD?

E-mini to kontrakty terminowe dostępne na parkiecie Chicago Mercantile Exchange stanowiące frakcję ‘dużych’ kontraktów na amerykańskie indeksy takie jak S&P 500, Nasdaq 100 czy Russell 2000, ale również złoto czy euro. To właśnie od nazwy tych kontraktów, obecny w studiu Comparic24.tv Tomasz, wziął swój pseudonim, pod którym regularnie publikuje na blogu materiały edukacyjne i artykuły przeznaczone dla osób zainteresowanych handlem na rzeczywistym rynku giełdowym.

Rozmówca Adama Raka przekonuje, że najlepszą metodą nauki handlu jest obecność właśnie na ‘prawdziwym rynku’. W przypadku polskiego NewConnect już nawet relatywnie niewielki kapitał może być wystarczający, aby “ruszać rynkiem” i poznać mechanizmy oraz schematy myślenia dużych graczy – stwierdza w trakcie rozmowy. Emini Trader negatywnie wypowiada się na temat brokerów oferujących handel na kontraktach różnic kursowych (popularnych CFD) nazywając te podmioty ‘bucket shopami’ czyli miejscami, w których interes inwestora stoi w jawnej sprzeczności z interesem pośrednika w handlu jakim jest broker. Skąd taka opinia i jakimi argumentami Emini Trader popiera swoją tezę? O tym w kolejnym odcinku Rozmów Traderów!

Emini Trader to jeden z najbardziej rozpoznawalnych, a z całą pewnością najbardziej cenionych przez traderów twórców polskiej blogosfery. Jak sam przyznaje, jego blog w zamyśle miał być swojego rodzaju pamiętnikiem, lub dziennikiem rozwijającego się tradera, a przerodził się w miejsce pełne profesjonalnej wiedzy o tradingu.
Comparic24.TV to telewizja internetowa prowadzona przez redaktorów portalu Comparic.pl Z warszawskiego studia nadajemy codziennie, przygotowując inwestorów detalicznych do kolejnej sesji już od 08:00. Dołącz do naszej społeczności już teraz i śledź transmisje na żywo między innymi na Facebooku! Subskrybuj również kanał YouTube, aby zapoznać się z najciekawszymi materiałami!


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here