Naga MarketsEminemGwiazda hip-hopu – Marshall Mathers znany w show-biznesie, jako Eminem postanowił wyemitować i wystawić na sprzedaż własne NFT. W tej formie zapisał on 3 typy projektów – każdy z nich przedstawia animację z oryginalnym bitem wyprodukowanym przez artystę. Tokeny te zostały wydane we współpracy z platformą Nifty Gateway przynależną do giełdy kryptowalut Gemini. Raper ten podkreślił także, że sam jest wielkim pasjonatem kolekcjonerstwa, dlatego też opracowywanie tego zbioru było dla niego ogromną przyjemnością.

  • Eminem postanowił dołączyć do grona artystów, którzy stworzyli własne tokeny NFT
  • Raper z Detroit wszedł we współpracę z platformą przeznaczoną do handlu cyfrowymi przedmiotami opartymi na blockchainie – Nifty Gateway
  • Na aukcję trafiły 3 różne rodzaje NFT. Zbiory pod nazwą “TOOLS OF THE TRADE” oraz  “STILL D.G.A.F” zostały wydane w ilości po 50 sztuk
  • Token zatytułowany “STAN’S REVENGE” stanowi pojedynczą wersję

Eminem wkracza w świat blockchaina

Popularny amerykański raper, aktor oraz producent muzyczny – Marshall Mathers wydał swoją pierwszą kolekcję NFT. Jej debiut odbył się w niedzielę na platformie Nifty Gateway. Do sprzedaży trafiły 3 różne zestawy – dwa z nich zawierają po 50 tokenów, a każdy z nich wyceniony został na 5 000 USD. Osoby, które kupiły je jako pierwsze, otrzymały dodatkowo fizyczny wydruk oznaczony numerem oraz opatrzony autografem Eminema. Oba zbiory zostały już całkowicie wyprzedane. 

Te artykuły również Cię zainteresują
Token zatytułowany “STAN’S REVENGE” pojawił się na aukcji, jako pojedyncza edycja. W trakcie pisania tego tekstu najwyższa kwota za niego oferowana wynosi 41 600 USD. Część środków zebranych z licytacji ma trafić do fundacji charytatywnej The Marshall Mathers.

Artysta ten podkreślił w oświadczeniu na swojej oficjalnej stronie internetowej, że praca nad własnymi NFT była dla niego świetną zabawą, ponieważ sam jest zwolennikiem kolekcjonerstwa. 

NFT zyskują na popularności wśród gwiazd

W bieżącym roku wielu artystów i celebrytów pokusiło się o to, aby wykorzystać potencjał blockchaina do sprzedaży cyfrowej sztuki. Popularnym zespołem z branży muzycznej, który wszedł w ten świat jako jeden z pierwszych, był Kings of Leon. Z NFT eksperymentował również Snoop Dog.

Tokeny te przypadły do gustu także dziedziczce hotelowej fortuny – Paris Hilton. Ona z kolei, nie tylko je sprzedawała, ale i przygotowała na ich temat obszerny artykuł!

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here